Galicia/Galiza
Galicia

IV Campionato de Semirrápidas Santa Rita

Vilagarcía de Arousa . Pontevedra

Auditorium Municipal de Vilagarcía de Arousa (Porto Deportivo)

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14

Crónica: 28-05-2006

Dentro de un excelente -y cálido- ambiente se celebró el campeonato con una participación por encima de las expectativas, próxima a los 160 jugadores.

Al terminar el torneo, mientras se hacían los preparativos para la entrega de los premios, se hizo una escenificación, mediante un tablero gigante de ajedrez de la "retirada de Napoléon del frente ruso, perseguido por la caballería rival".

Se dio un obsequio participativo -pieza de cerámica para los pequeños y libros pra los mayores- para todos los participantes. La foto, corresponde a los ganadores.

Roberto Vidal
Clube Xadrez Fontecarmoa
Vilagarcía de Arousa.Pontevedra

TORNEO ABSOLUTO Subir

Posto Nome                                Feder Club              Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   TORRADO QUINTELA, JULIO                   FONTECARMOA       6        20.0  28.5   22.0
 2-5  NÚÑEZ GARCÍA, RAMÓN                       PADRÓN            5.5      22.5  31.5   23.5
      PATIÑO, ROBERTO                           CDU               5.5      22.0  31.0   21.0
      BARRAL RUBIROSA, CRISTÓBAL                BREOGÁN           5.5      22.0  30.5   25.5
      SUSAVILA MUÑIZ, ANTONIO                   PADRÓN            5.5      18.5  26.0   21.0
 6-9  ALONSO MACÍAS, VÍCTOR                     KARPOV            5        23.0  33.0   20.0
      ARROYO FIGUERO, FERNANDO                  SAFA              5        20.5  28.5   20.0
      AMIL BLANCO, MANUEL                       MARQUÑO           5        20.0  28.5   21.0
      PROL LUSQUIÑOS, JOSE MANUEL               KARPOV            5        19.0  25.5   21.0
10-13 OUTEIRAL GONZÁLEZ, RICARDO                MARQUIÑO          4.5      20.5  28.5   19.5
      GUAZA GARCÍA, JOSE ALEJANDRO              EXP               4.5      20.5  28.0   19.0
      OUTEIRO PADÍN, HELADIO                    BREOGÁN           4.5      17.5  24.0   19.5
      LÓPEZ SANTIAGO, RUY                       TROYA             4.5      15.5  21.5   15.5
14-23 BOUZA-BREY TEIJEIRO, GONZALO              FONTECARMOA       4        23.5  32.5   22.0
      MARÍA LÓPEZ, JORGE MARÍA                  FONTECARMOA       4        22.5  31.5   20.0
      SOTO PÉREZ, JAIME                         NADJORF           4        19.5  28.5   16.0
      FERNÁNDEZ ABALDE, EMILIO                  MÁXIMO GORKI      4        19.0  27.0   15.0
      GUIJARRO, BASILIO                         A ESTRADA         4        18.0  26.0   14.5
      MANEIRO BLANCO, JOSÉ                      FONTECARMOA       4        17.5  24.5   15.0
      HIDALGO  NEIRA, JUAN JOSÉ                 A ESTRADA         4        17.0  24.5   13.5
      PIÑEIRO NÚÑEZ, DIEGO                      MARQUIÑO          4        17.0  24.0   14.0
      BEDOYA RAMOS, HÉCTOR                      NADJORF           4        16.5  25.0   14.5
      SUÁREZ RUIBAL, CARLOS                     BREOGÁN           4        16.5  22.5   14.0
24-25 MIGUEZ FIGUEIRIDO, JAIME                  MARQUIÑO          3.5      21.0  29.5   15.5
      GARCÍA, ALFREDO                           NADJORF           3.5      20.5  27.5   16.0
26-37 LAGO DURÁN, JOSE ENRIQUE                  FONTECARMOA       3        19.5  27.0   15.0
      CERVIÑO PORTO, GUILLERMO                  KARPOV            3        19.0  27.5   13.5
      BELLO ABUÍN, FRANCISCO JAVIER             TROYA             3        18.5  25.5   13.5
      VILAS LÓPEZ, JUAN FRANCISCO               FONTECARMOA       3        17.5  24.0   13.0
      RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ, JORGE                FONTECARMOA       3        17.0  24.0   14.0
      FERNÁNDEZ VÁZQUEZ, JORGE                                    3        17.0  23.5   16.0
      PEREIRA PÍA, LUIS                         ORTIGUEIRA        3        16.5  23.5   13.0
      RUBIANES GARCÍA, FERNANDO                 INDEPENDIENTE     3        15.5  22.0   12.0
      RODRÍGUEZ SALAS, LUIS SANTOMÈ             ORTIGUEIRA        3        15.0  20.0   12.0
      RÚA CARRIL, VÍCTOR                        FONTECARMOA       3        15.0  20.0   10.5
      MORILLO RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER       TROYA             3        14.5  20.0    9.0
      CASTEJÓN BLANCO, CARLOS                   NADJORF           3        14.0  19.0    9.0
38-39 GARCÍA CASTRO, JUAN JOSÉ                  FONTECARMOA       2.5      15.0  21.5    7.5
      ANDRADE LÓPEZ, PABLO                      ORTIGUEIRA        2.5      15.0  21.0    5.5
40-43 FONTES TOBÍO, AMBROSIO                    VILAGARCÍA        2        16.0  21.0   10.5
      ROZUADONSQUEY, JUAN JOSE                  NAJDORF           2        14.5  19.0    6.0
      SÍO AREAL, MANUEL                         MÁXIMO GORKI      2        14.0  19.0   10.0
      BANDÍN BARREIRO, CONSTANTINO              FONTECARMOA       2        10.0  17.0    7.0
44-45 PÉREZ DÍAZ, FERNANDO                      FERMÍN BOUZA BREY 1        16.0  23.0    7.0
      PALACIOS HUERTAS, FERNANDO                LUCENA            1        14.0  20.0    7.0
46-54 BAO ESTÉVEZ, ABEL                         FERMÍN BOUZA BREY 0         6.0   6.0    0.0
      RODRÍGUEZ MUÑOZ, ALAIN RAÚL               TROYA             0         5.0   5.0    0.0
      GARCÍA-TORIELLO GONZÁLEZ, JAVIER          FERMÍN BOUZA BREY 0         4.0  12.0    0.0
      FARTO VALLS, JAVIER                       FERMÍN BOUZA BREY 0         3.0  10.5    0.0
      SOTO PESQUEIRA, ERNESTO                   MARÍN             0         3.0   3.0    0.0
      SÁNCHEZ PINTOS, ANTONIO                   KARPOV            0         3.0   3.0    0.0
      SANTIAGO PEREIRA, MIGUEL                  MARÍN             0         1.0   1.0    0.0
      SABORIDO BÚA, JORGE                       FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      FERROL MUÑIZ, MIGUEL                      MARQUIÑO          0         0.0   0.0    0.0

Táboa de Cruces - Torneo Absoluto Subir

No  Name                                Feder Rtg   1    2    3    4    5    6    7  

1.  TORRADO QUINTELA, JULIO                   2190 27:W 20:L 15:W 29:W 16:W  6:W  3:W
2.  PATIÑO, ROBERTO                           2179   :D   :D 37:W 10:W 20:W 14:W  9:D
3.  NÚÑEZ GARCÍA, RAMÓN                       2089 28:D 52:W 41:W 18:W 12:W  9:W  1:L
4.  LÓPEZ SANTIAGO, RUY                       2003 29:D 15:L 25:W 39:W 34:L 30:W 24:W
5.  SABORIDO BÚA, JORGE                       1999   :    :    :    :    :    :    : 
6.  BOUZA-BREY TEIJEIRO, GONZALO              1995 30:W 24:W 14:W 12:W  9:L  1:L 20:L
7.  GUAZA GARCÍA, JOSE ALEJANDRO              1986 31:W 21:L 38:W 34:D 41:W 10:W  8:L
8.  SUSAVILA MUÑIZ, ANTONIO                   1985 32:W 26:W 16:L 30:D 24:W 18:W  7:W
9.  BARRAL RUBIROSA, CRISTÓBAL                1969 34:W 39:W 20:W 16:W  6:W  3:L  2:D
10. OUTEIRO PADÍN, HELADIO                    1965 35:W 43:W 18:D  2:L 30:W  7:L 41:W
11. FERROL MUÑIZ, MIGUEL                      1946   :    :    :    :    :    :    : 
12. PROL LUSQUIÑOS, JOSE MANUEL               1910 36:W 45:W 21:W  6:L  3:L 40:W 19:W
13. SOTO PESQUEIRA, ERNESTO                   1893 39:L   :    :    :    :    :    : 
14. AMIL BLANCO, MANUEL                       1878 40:W 48:W  6:L 44:W 21:W  2:L 46:W
15. SOTO PÉREZ, JAIME                         1825 41:D  4:W  1:L 49:W 18:L 29:W 28:D
16. MARÍA LÓPEZ, JORGE MARÍA                       42:W 49:W  8:W  9:L  1:L 34:W 21:L
17. SANTIAGO PEREIRA, MIGUEL                       43:L   :    :    :    :    :    : 
18. OUTEIRAL GONZÁLEZ, RICARDO                     44:W 54:W 10:D  3:L 15:W  8:L 34:W
19. SUÁREZ RUIBAL, CARLOS                          45:L 41:L 36:W 42:W 38:W 32:W 12:L
20. ALONSO MACÍAS, VÍCTOR                          46:W  1:W  9:L 40:W  2:L 37:W  6:W
21. ARROYO FIGUERO, FERNANDO                       47:W  7:W 12:L 32:W 14:L 39:W 16:W
22. CASTEJÓN BLANCO, CARLOS                        48:L 36:W 39:L 46:L 28:L 45:W 33:W
23. SÍO AREAL, MANUEL                              49:L 35:W 40:L 43:W 39:L 48:L 42:L
24. FERNÁNDEZ VÁZQUEZ, JORGE                       50:W  6:L 45:W 48:W  8:L 46:L  4:L
25. ANDRADE LÓPEZ, PABLO                           52:L 40:L  4:L 54:L   :W 50:W 35:D
26. BANDÍN BARREIRO, CONSTANTINO                   53:W  8:L 48:L 50:W 40:L   :    : 
27. BAO ESTÉVEZ, ABEL                               1:L   :    :    :    :    :    : 
28. BEDOYA RAMOS, HÉCTOR                            3:D 29:D 49:D 41:L 22:W 44:W 15:D
29. BELLO ABUÍN, FRANCISCO JAVIER                   4:D 28:D 43:W  1:L 44:D 15:L 30:D
30. CERVIÑO PORTO, GUILLERMO                        6:L 42:W 51:W  8:D 10:L  4:L 29:D
31. FARTO VALLS, JAVIER                             7:L 44:L 42:L   :    :    :    : 
32. FERNÁNDEZ ABALDE, EMILIO                        8:L 46:W 54:W 21:L 48:W 19:L 52:W
33. FONTES TOBÍO, AMBROSIO                           :D   :D 44:L 45:W 46:L 52:L 22:L
34. GARCÍA, ALFREDO                                 9:L 50:W 52:W  7:D  4:W 16:L 18:L
35. GARCÍA CASTRO, JUAN JOSÉ                       10:L 23:L 46:L   :W 49:W 54:L 25:D
36. GARCÍA-TORIELLO GONZÁLEZ, JAVIER               12:L 22:L 19:L   :    :    :    : 
37. GUIJARRO, BASILIO                                :D   :D  2:L 51:W 54:W 20:L 39:W
38. HIDALGO  NEIRA, JUAN JOSÉ                        :D   :D  7:L 52:W 19:L 51:W 48:W
39. LAGO DURÁN, JOSE ENRIQUE                       13:W  9:L 22:W  4:L 23:W 21:L 37:L
40. MANEIRO BLANCO, JOSÉ                           14:L 25:W 23:W 20:L 26:W 12:L 54:W
41. MIGUEZ FIGUEIRIDO, JAIME                       15:D 19:W  3:L 28:W  7:L 42:W 10:L
42. MORILLO RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER            16:L 30:L 31:W 19:L 50:W 41:L 23:W
43. PALACIOS HUERTAS, FERNANDO                     17:W 10:L 29:L 23:L 51:L 49:L 50:L
44. PEREIRA PÍA, LUIS                              18:L 31:W 33:W 14:L 29:D 28:L 49:D
45. PÉREZ DÍAZ, FERNANDO                           19:W 12:L 24:L 33:L 52:L 22:L 51:L
46. PIÑEIRO NÚÑEZ, DIEGO                           20:L 32:L 35:W 22:W 33:W 24:W 14:L
47. RODRÍGUEZ MUÑOZ, ALAIN RAÚL                    21:L   :    :    :    :    :    : 
48. RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ, JORGE                     22:W 14:L 26:W 24:L 32:L 23:W 38:L
49. RODRÍGUEZ SALAS, LUIS SANTOMÈ                  23:W 16:L 28:D 15:L 35:L 43:W 44:D
50. ROZUADONSQUEY, JUAN JOSE                       24:L 34:L   :W 26:L 42:L 25:L 43:W
51. RÚA CARRIL, VÍCTOR                               :D   :D 30:L 37:L 43:W 38:L 45:W
52. RUBIANES GARCÍA, FERNANDO                      25:W  3:L 34:L 38:L 45:W 33:W 32:L
53. SÁNCHEZ PINTOS, ANTONIO                        26:L   :    :    :    :    :    : 
54. VILAS LÓPEZ, JUAN FRANCISCO                      :W 18:L 32:L 25:W 37:L 35:W 40:L

TORNEO ALEVÍN Subir

Posto Nome                           Feder Club          Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  LUAÑA LOUZAO, JACOBO           S-12  FONTECARMOA   5        15.0  21.0   18.0
      VILLAR PÉREZ, SAMUEL           S-12  LUCENA        5        14.0  21.0   16.0
  3   BARRAL LIJÓ, JAVIER            S-12  CEMAR-MARCOTE 4.5      13.5  20.0   18.0
 4-6  ENRIQUEZ PARDO, MANUEL         S-12  U.V. CANDEAN  4        15.5  22.0   14.0
      VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS       S-12  FONTECARMOA   4        15.0  22.5   18.0
      GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL       S-12  FONTECARMOA   4        12.0  18.5   14.0
 7-8  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL      S-12  EXP           3.5      15.0  22.0   15.0
      SIERRA CASTRO, DAVID           S-12  PORTAS        3.5       9.5  14.5   10.5
9-12  BARRAL CASTRO, YAGO            S-12  KARPOV        3        13.5  19.5   12.0
      GRANDE PALACIOS, FÁTIMA        S-12  FONTECARMOA   3        11.5  16.5    9.0
      ANDRADE GÓMEZ, ALVARO          S-12  ORTIGUEIRA    3        10.5  17.0    8.0
      OTERO OMIL, ALBERTO            S-12  KARPOV        3        10.5  14.5    8.0
 13   CASTRO PIÑEIRO, DANIEL         S-12  PORTAS        2.5      11.0  15.0    8.5
14-16 TOMÁS FIUZA, MIGUEL            S-12  FONTECARMOA   2        13.5  20.5    8.0
      NIETO LUNA, ALESSANDRO         S-12  PORTAS        2        13.5  18.5    7.0
      VÁZQUEZ ALDREY, SARA           S-12  PORTAS        2        11.0  18.5    8.0
 17   APARISI NOVIO, CARMEN          S-12  FONTECARMOA   1        11.0  16.0    3.0
18-27 GARNELO FDEZ DE CÓRDOBA, TOMÁS S-12  KARPOV        0         4.0   4.0    0.0
      GONZÁLEZ MIGUÉNS, RUBÉN        S-12  FONTECARMOA   0         1.5   1.5    0.0
      BARRAL GUDE, LOIS              S-12  MARQUIÑO      0         0.0   0.0    0.0
      BLANCO SEIJAS, ADRIÁN          S-12  FONTECARMOA   0         0.0   0.0    0.0
      CASTRO PÉREZ, CARLOS           S-12  MARQUIÑO      0         0.0   0.0    0.0
      FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, ALVARO    S-12  MARQUIÑO      0         0.0   0.0    0.0
      FERNÁNDEZ MILLÁN, IGNACIO      S-12  MARQUIÑO      0         0.0   0.0    0.0
      PASTOR GONZÁLEZ, MATEO         S-12  FONTECARMOA   0         0.0   0.0    0.0
      RODRÍGUEZ SOTELO, IVÁN         S-12  FONTECARMOA   0         0.0   0.0    0.0
      VILAS BAÑA, YANIRE             S-12  FONTECARMOA   0         0.0   0.0    0.0

Táboa de Cruces - Torneo Alevín Subir

No  Nome                           Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  BARRAL LIJÓ, JAVIER            S-12      15:W 17:W 19:D  4:W 24:W 16:L
2.  ANDRADE GÓMEZ, ALVARO          S-12      16:L 18:W 24:L 23:L 17:W  8:W
3.  APARISI NOVIO, CARMEN          S-12      17:L 15:L 22:L   :W  8:L 18:L
4.  BARRAL CASTRO, YAGO            S-12      18:W 24:L 23:W  1:L 15:W 12:L
5.  BARRAL GUDE, LOIS              S-12        :    :    :    :    :    : 
6.  BLANCO SEIJAS, ADRIÁN          S-12        :    :    :    :    :    : 
7.  CASTRO PÉREZ, CARLOS           S-12        :    :    :    :    :    : 
8.  CASTRO PIÑEIRO, DANIEL         S-12      19:L 22:D 25:W 15:L  3:W  2:L
9.  ENRIQUEZ PARDO, MANUEL         S-12      22:W 27:W 16:L 12:L 23:W 19:W
10. FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, ALVARO    S-12        :    :    :    :    :    : 
11. FERNÁNDEZ MILLÁN, IGNACIO      S-12        :    :    :    :    :    : 
12. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL       S-12      23:W 19:L 17:W  9:W 16:L  4:W
13. GARNELO FDEZ DE CÓRDOBA, TOMÁS S-12      24:L   :    :    :    :    : 
14. GONZÁLEZ MIGUÉNS, RUBÉN        S-12      25:L   :    :    :    :    : 
15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA        S-12       1:L  3:W 27:L  8:W  4:L 25:W
16. LUAÑA LOUZAO, JACOBO           S-12       2:W 25:W  9:W 24:L 12:W  1:W
17. NIETO LUNA, ALESSANDRO         S-12       3:W  1:L 12:L 22:L  2:L   :W
18. OTERO OMIL, ALBERTO            S-12       4:L  2:L   :W 25:W 19:L  3:W
19. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL      S-12       8:W 12:W  1:D 27:L 18:W  9:L
20. PASTOR GONZÁLEZ, MATEO         S-12        :    :    :    :    :    : 
21. RODRÍGUEZ SOTELO, IVÁN         S-12        :    :    :    :    :    : 
22. SIERRA CASTRO, DAVID           S-12       9:L  8:D  3:W 17:W 27:L 23:W
23. TOMÁS FIUZA, MIGUEL            S-12      12:L   :W  4:L  2:W  9:L 22:L
24. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS       S-12      13:W  4:W  2:W 16:W  1:L 27:L
25. VÁZQUEZ ALDREY, SARA           S-12      14:W 16:L  8:L 18:L   :W 15:L
26. VILAS BAÑA, YANIRE             S-12        :    :    :    :    :    : 
27. VILLAR PÉREZ, SAMUEL           S-12        :W  9:L 15:W 19:W 22:W 24:W

TORNEO BENXAMÍN Subir

Posto Nome                               Feder Club              Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  SEGURA SANTOS, LUIS                S-10  FONTECARMOA       6.5      23.0  31.0   26.0
      ALONSO MACÍAS, MARÍA               S-10  KARPOV            6.5      21.0  30.5   26.0
  3   SIERRA CASTRO, BÁRBARA             S-10  PORTAS            5.5      22.0  29.5   24.0
 4-6  ABAL CORES, LUCAS                  S-10  FONTECARMOA       5        24.5  33.0   25.0
      BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS            S-10  FONTECARMOA       5        20.5  27.0   19.0
      GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS             S-10  PORTAS            5        17.5  25.0   19.0
7-13  FERNÁNDEZ COMESAÑA, EMILIO         S-10  MÁXIMO GORKI      4.5      23.5  33.0   20.0
      IGLESIAS GARCÍA, JORGE             S-10  LUCENA            4.5      22.0  30.0   20.5
      DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL             S-10  FONTECARMOA       4.5      21.5  31.0   20.0
      GONZALVEZ BECERRA, PABLO           S-10  PORTAS            4.5      21.5  30.0   17.0
      FERNÁNDEZ SEÑORÁNS, PEDRO          S-10  FONTECARMOA       4.5      21.0  27.5   20.5
      RIVERA VALENZUELA, LUIS            S-10  FONTECARMOA       4.5      20.5  28.0   19.5
      DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER          S-10  LUCENA            4.5      19.5  28.0   18.5
14-21 SUÁREZ GÓMEZ, JULIO                S-10  FONTECARMOA       4        20.0  27.5   17.0
      FERNÁNDEZ COMESAÑA, CRISTIAN       S-10  MÁXIMO GORKI      4        19.0  27.5   18.0
      DOVAL SALGADO, MIGUEL              S-10  PORTAS            4        19.0  26.5   17.0
      OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN           S-10  PORTAS            4        18.5  28.0   16.0
      PORTELA GONZÁLEZ, MARTA            S-10  KARPOV            4        18.0  25.5   14.0
      RIVERA VALENZUELA, JOSÉ            S-10  FONTECARMOA       4        18.0  25.0   15.0
      GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR             S-10  PORTAS            4        16.5  23.0   16.0
      MIGUEZ GUDE, IAGO                  S-10  MARQUÑO           4        15.0  21.0   15.0
22-23 MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS              S-10  FONTECARMOA       3.5      19.0  26.5   14.0
      RAMOS LOJO, JUAN                   S-10  FONTECARMOA       3.5      17.0  23.5   12.0
24-32 GRANDE PALACIOS, ANA               S-10  FONTECARMOA       3        19.0  28.0   16.0
      RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ         S-10  FONTECARMOA       3        19.0  25.5   14.0
      SUÁREZ GALIÑANES, ANA              S-10  FONTECARMOA       3        18.5  25.0   13.0
      TORRADO BAÑOS, MARCOS              S-10  FONTECARMOA       3        18.5  25.0   12.0
      VICTORERO DOMINGUEZ, ALEJANDRO     S-10  FONTECARMOA       3        17.5  23.0   13.0
      CARBALLO CANCELA, MANUEL           S-10  KARPOV            3        16.0  22.0   14.0
      ANDIÓN LINARES, MARTA              S-10  FONTECARMOA       3        15.0  21.0   11.0
      SUÁREZ GALIÑANES, BELÉN            S-10  FONTECARMOA       3        12.5  18.0   10.0
      ANDRADE GÓMEZ, JUAN                S-10  ORTIGUEIRA        3        12.5  17.5    9.0
33-34 DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE       S-10  FONTECARMOA       2.5      16.0  22.5   10.5
      PEREIRA REBOREDO, MARÍA            S-10  FONTECARMOA       2.5      14.0  20.5    9.5
35-38 PÉREZ TROITIÑO, AGUSTÍN            S-10  FONTECARMOA       2        14.5  20.5    8.0
      GÓMEZ REUS, MARCO ANTÓN            S-10  LUCENA            2        13.5  22.0    7.0
      BLANCO SEIXAS, ANTÍA               S-10  FONTECARMOA       2        12.0  17.0    4.5
      OTERO CASTRO, ENRIQUE              S-10  INDEPENDIENTE     2         3.0   9.0    5.0
39-40 QUINTELA, ALEJANDRA                S-10  FILIPENSES        1.5      18.0  24.5    6.0
      PEREIRA PEREIRA, LUIS              S-10  ORTIGUEIRA        1.5      15.0  20.5    4.5
 41   MATALA ALVAREZ, TAREG              S-10  VIGO              1         2.5  10.5    2.0
42-43 CABEZAS MORENO, CARLOS             S-10  FONTECARMOA       0.5       3.5   3.5    0.5
      OTERO RIAL, RICARDO                S-10  FONTECARMOA       0.5       3.5   3.5    0.5
44-56 GARNELO FDEZ DE CÓRDOBA, GUILLERMO S-10  KARPOV            0         4.5   4.5    0.0
      PÉREZ SANCHO, FERNANDO             S-10  KARPOV            0         4.5   4.5    0.0
      QUINTELA GONZÁLEZ, ALEJANDRA       S-10  FONTECARMOA       0         4.5   4.5    0.0
      LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA           S-10  FONTECARMOA       0         4.0   4.0    0.0
      MATALA ALVAREZ, NASSER             S-10  VIGO              0         3.5  11.5    0.0
      OTERO CASTRO, PABLO                S-10  INDEPENDIENTE     0         3.0   9.5    0.0
      ESPIÑEIRA OTERO, PEDRO             S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      GAYO MORALES, FLORENCIA            S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      GUTIÉRREZ, MIGUEL                  S-10  MERCANTIL RIBEIRA 0         0.0   0.0    0.0
      MESÍAS CAMBA, ANXO                 S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      PAZ VILAS, JAVIER                  S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      SANTOS OLIVEIRA, JACOBO            S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0
      SEGURA SANTOS, JORGE               S-10  FONTECARMOA       0         0.0   0.0    0.0

Táboa de Cruces - Benxamín Subir

No  Name                               Feder Rtg  1    2    3    4    5    6    7  

1.  ABAL CORES, LUCAS                  S-10      28:W 27:W 16:W 25:W 51:W  2:L 49:L
2.  ALONSO MACÍAS, MARÍA               S-10      29:W 32:W 23:W 49:D 10:W  1:W 14:W
3.  ANDIÓN LINARES, MARTA              S-10      31:L 33:W 46:L  9:W 32:L 55:L 38:W
4.  ANDRADE GÓMEZ, JUAN                S-10      32:L  9:L 37:W 41:L 44:W 43:L 40:W
5.  BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS            S-10      33:W 31:W 25:L 22:L 41:W 54:W 15:W
6.  BLANCO SEIXAS, ANTÍA               S-10      34:L 29:L 40:L 38:L   :W 44:D 37:D
7.  CABEZAS MORENO, CARLOS             S-10      35:D   :    :    :    :    :    : 
8.  CARBALLO CANCELA, MANUEL           S-10      37:W 34:L  9:W 18:L 45:L 52:W 46:L
9.  DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE       S-10      38:D  4:W  8:L  3:L 43:L 46:L   :W
10. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL             S-10      39:W 41:W 34:W 51:L  2:L 22:D 43:W
11. DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER          S-10      40:W 46:W 49:L 54:L 55:W 25:W 47:D
12. DOVAL SALGADO, MIGUEL              S-10      41:L 37:W 32:W 23:W 49:L 45:W 18:L
13. ESPIÑEIRA OTERO, PEDRO             S-10        :    :    :    :    :    :    : 
14. FERNÁNDEZ COMESAÑA, EMILIO         S-10      42:W 49:L 52:W 46:W 22:W 51:D  2:L
15. FERNÁNDEZ COMESAÑA, CRISTIAN       S-10      43:W 45:W 51:L 47:L 53:W 23:W  5:L
16. FERNÁNDEZ SEÑORÁNS, PEDRO          S-10      44:W 54:W  1:L 53:W 25:D 47:W 51:L
17. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR             S-10      45:L 40:W 41:W 56:W 47:L 32:L 53:W
18. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS             S-10      46:L 44:W 55:W  8:W 54:W 49:L 12:W
19. GARNELO FDEZ DE CÓRDOBA, GUILLERMO S-10      47:L   :    :    :    :    :    : 
20. GAYO MORALES, FLORENCIA            S-10        :    :    :    :    :    :    : 
21. GÓMEZ REUS, MARCO ANTÓN            S-10      49:L 52:L 33:W 55:L 40:L   :W 56:L
22. GONZALVEZ BECERRA, PABLO           S-10      51:L 43:W 45:W  5:W 14:L 10:D 32:W
23. GRANDE PALACIOS, ANA               S-10      52:W 56:W  2:L 12:L 46:W 15:L 54:L
24. GUTIÉRREZ, MIGUEL                  S-10        :    :    :    :    :    :    : 
25. IGLESIAS GARCÍA, JORGE             S-10      53:W 47:W  5:W  1:L 16:D 11:L 27:W
26. LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA           S-10      54:L   :    :    :    :    :    : 
27. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS              S-10      55:W  1:L 47:L 43:D 38:W 31:W 25:L
28. MATALA ALVAREZ, NASSER             S-10       1:L 53:L 43:L   :    :    :    : 
29. MATALA ALVAREZ, TAREG              S-10       2:L  6:W 56:L   :    :    :    : 
30. MESÍAS CAMBA, ANXO                 S-10        :    :    :    :    :    :    : 
31. MIGUEZ GUDE, IAGO                  S-10       3:W  5:L 53:L 44:W 56:W 27:L 45:W
32. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN           S-10       4:W  2:L 12:L 52:W  3:W 17:W 22:L
33. OTERO CASTRO, PABLO                S-10       5:L  3:L 21:L   :    :    :    : 
34. OTERO CASTRO, ENRIQUE              S-10       6:W  8:W 10:L   :    :    :    : 
35. OTERO RIAL, RICARDO                S-10       7:D   :    :    :    :    :    : 
36. PAZ VILAS, JAVIER                  S-10        :    :    :    :    :    :    : 
37. PEREIRA PEREIRA, LUIS              S-10       8:L 12:L  4:L   :W 52:L 38:L  6:D
38. PEREIRA REBOREDO, MARÍA            S-10       9:D 51:L 54:L  6:W 27:L 37:W  3:L
39. PÉREZ SANCHO, FERNANDO             S-10      10:L   :    :    :    :    :    : 
40. PÉREZ TROITIÑO, AGUSTÍN            S-10      11:L 17:L  6:W 45:L 21:W 53:L  4:L
41. PORTELA GONZÁLEZ, MARTA            S-10      12:W 10:L 17:L  4:W  5:L 56:W 55:W
42. QUINTELA GONZÁLEZ, ALEJANDRA       S-10      14:L   :    :    :    :    :    : 
43. RAMOS LOJO, JUAN                   S-10      15:L 22:L 28:W 27:D  9:W  4:W 10:L
44. QUINTELA, ALEJANDRA                S-10      16:L 18:L   :W 31:L  4:L  6:D 52:L
45. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ         S-10      17:W 15:L 22:L 40:W  8:W 12:L 31:L
46. RIVERA VALENZUELA, JOSÉ            S-10      18:W 11:L  3:W 14:L 23:L  9:W  8:W
47. RIVERA VALENZUELA, LUIS            S-10      19:W 25:L 27:W 15:W 17:W 16:L 11:D
48. SANTOS OLIVEIRA, JACOBO            S-10        :    :    :    :    :    :    : 
49. SEGURA SANTOS, LUIS                S-10      21:W 14:W 11:W  2:D 12:W 18:W  1:W
50. SEGURA SANTOS, JORGE               S-10        :    :    :    :    :    :    : 
51. SIERRA CASTRO, BÁRBARA             S-10      22:W 38:W 15:W 10:W  1:L 14:D 16:W
52. SUÁREZ GALIÑANES, BELÉN            S-10      23:L 21:W 14:L 32:L 37:W  8:L 44:W
53. SUÁREZ GALIÑANES, ANA              S-10      25:L 28:W 31:W 16:L 15:L 40:W 17:L
54. SUÁREZ GÓMEZ, JULIO                S-10      26:W 16:L 38:W 11:W 18:L  5:L 23:W
55. TORRADO BAÑOS, MARCOS              S-10      27:L   :W 18:L 21:W 11:L  3:W 41:L
56. VICTORERO DOMINGUEZ, ALEJANDRO     S-10        :W 23:L 29:W 17:L 31:L 41:L 21:W

TORNEO INFANTIL Subir

Posto Nome                        Feder Club                Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN    S-14  KARPOV              6        15.0  22.5   21.0
  2   CASCALLAR TABOADA, DIEGO    S-14  PORTAS              5        13.5  19.0   15.0
 3-4  ROMA BARGE, LUIS            S-14  XADREZ OURENSE      4.5      17.0  26.0   17.5
      ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN       S-14  UNIVERSIDAD VIGO-XG 4.5      14.5  22.0   17.5
 5-9  LORIGADOS PALLARES, DAVID   S-16  LUCENA              4        17.0  23.5   17.0
      ABAL CORES, CHRISTIAN       S-14  FONTECARMOA         4        13.5  21.0   16.0
      VIDAL ALVES, ALEJANDRO      S-14  PORTAS              4        13.0  21.0   16.0
      BERRIDI SOLLA, FÉLIX        S-14  FONTECARMOA         4        11.5  16.5   12.0
      CASTRO CORES, MARTÍN        S-14  FONTECARMOA         4        10.5  17.5   15.0
10-11 MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN       S-14  FONTECARMOA         3.5      14.0  20.5   13.0
      GRANDE PALACIOS, DIEGO      S-16  FONTECARMOA         3.5      13.5  20.0   13.0
12-17 LOJO FERNÁNDEZ, JOSE MANUEL S-14  FONTECARMOA         3        13.0  20.0   13.0
      MÍGUEZ DAPORTA, MANUEL      S-14  FONTECARMOA         3        13.0  20.0    8.0
      GARCÍA PAZ, MARTÍN          S-14  FONTECARMOA         3        11.0  16.0   11.0
      AMIL INSUA, ANXO            S-14  MARQUIÑO            3        10.0  15.5    8.0
      GUERRA RIVAS, ALEJANDRO     S-16  FONTECARMOA         3         9.5  15.0    9.0
      OTERO MARIÑO, OLALLA        S-14  FONTECARMOA         3         7.0  12.0    6.0
18-19 BRUN CASCALLAR, LUCÍA       S-14  FONTECARMOA         2.5      12.5  18.0    9.0
      RODRÍGUEZ GARCÍA, DANIEL    S-16  PORTAS              2.5       9.5  14.0    8.0
20-23 OTERO PÉREZ, JAVIER         S-14  FONTECARMOA         2        13.5  20.5   10.0
      SIERRA CASTRO, CRISTÓBAL    S-14  PORTAS              2        13.0  20.5    9.0
      VÁZQUEZ FONTÁN, JUAN RAMÓN  S-14  PORTAS              2        11.5  18.0    9.0
      SIEIRA TOURIÑO, IAGO        S-14  FONTECARMOA         2        10.0  13.5    5.0
24-27 RUIBAL ELÍAS, YOLANDA       S-14  PORTAS              1        12.5  18.0    1.0
      PENAS CASCON, ALVARO        S-16  CASTRO ALOBRE       1        10.5  15.0    5.0
      TOMÁS MANEIRO, DANIEL       S-14  FONTECARMOA         1         9.0  14.0    4.0
      MATALA ALVAREZ, BECAI       S-14  VIGO                1         2.0   8.0    3.0
28-30 OTERO MARIÑO, DANIEL        S-16  FONTECARMOA         0         4.5   4.5    0.0
      MESÍAS CAMBA, ANTÓN         S-14  FONTECARMOA         0         4.0   4.0    0.0
      SOUSA BARREIRO, BIEITO      S-16                      0         3.0   3.0    0.0

Táboa de Cruces-Infantil Subir

No  Nome                        Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN    S-14      16:W 12:W  9:W 13:W 23:W 30:W
2.  GRANDE PALACIOS, DIEGO      S-16      17:D  5:W 23:L  7:W 20:W  3:L
3.  ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN       S-14      18:W 14:W 30:W 23:D  8:L  2:W
4.  ABAL CORES, CHRISTIAN       S-14      19:W 11:W 13:L 17:W 12:W 23:L
5.  AMIL INSUA, ANXO            S-14      20:L  2:L 25:W 11:W 10:L 26:W
6.  BERRIDI SOLLA, FÉLIX        S-14      21:W 13:L 17:L 16:W 26:W 12:W
7.  BRUN CASCALLAR, LUCÍA       S-14      22:D 30:L 19:W  2:L 29:W 17:L
8.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO    S-14      23:L 24:W 16:W 26:W  3:W 13:W
9.  CASTRO CORES, MARTÍN        S-14      24:W 20:W  1:L 29:W 13:L 10:W
10. GARCÍA PAZ, MARTÍN          S-14      25:W 23:L 20:L 28:W  5:W  9:L
11. GUERRA RIVAS, ALEJANDRO     S-16      26:W  4:L 29:L  5:L 22:W 25:W
12. LOJO FERNÁNDEZ, JOSE MANUEL S-14      27:W  1:L 21:W 22:W  4:L  6:L
13. LORIGADOS PALLARES, DAVID   S-16      28:W  6:W  4:W  1:L  9:W  8:L
14. MATALA ALVAREZ, BECAI       S-14      29:W  3:L 26:L   :    :    : 
15. MESÍAS CAMBA, ANTÓN         S-14      30:L   :    :    :    :    : 
16. MÍGUEZ DAPORTA, MANUEL      S-14       1:L 25:W  8:L  6:L 24:W 20:W
17. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN       S-14       2:D 22:W  6:W  4:L 30:L  7:W
18. OTERO MARIÑO, DANIEL        S-16       3:L   :    :    :    :    : 
19. OTERO MARIÑO, OLALLA        S-14       4:L 26:L  7:L 24:W 21:W 29:W
20. OTERO PÉREZ, JAVIER         S-14       5:W  9:L 10:W 30:L  2:L 16:L
21. PENAS CASCON, ALVARO        S-16       6:L 28:W 12:L 25:L 19:L 22:L
22. RODRÍGUEZ GARCÍA, DANIEL    S-16       7:D 17:L 24:W 12:L 11:L 21:W
23. ROMA BARGE, LUIS            S-14       8:W 10:W  2:W  3:D  1:L  4:W
24. RUIBAL ELÍAS, YOLANDA       S-14       9:L  8:L 22:L 19:L 16:L 28:W
25. SIEIRA TOURIÑO, IAGO        S-14      10:L 16:L  5:L 21:W 28:W 11:L
26. SIERRA CASTRO, CRISTÓBAL    S-14      11:L 19:W 14:W  8:L  6:L  5:L
27. SOUSA BARREIRO, BIEITO      S-16      12:L   :    :    :    :    : 
28. TOMÁS MANEIRO, DANIEL       S-14      13:L 21:L   :W 10:L 25:L 24:L
29. VÁZQUEZ FONTÁN, JUAN RAMÓN  S-14      14:L   :W 11:W  9:L  7:L 19:L
30. VIDAL ALVES, ALEJANDRO      S-14      15:W  7:W  3:L 20:W 17:W  1:L

Inscripcións: Subir

Ata o venres día 26 de maio

Angel Vilas 657 55 30 11 - vilasbana@jazzfree.com - cxfontecarmoa@hotmail.com

Máximo 100 plazas.

Organización:

Club de Xadrez Fontecarmoa Vilagarcía de Arousa. Pontevedra

Fundación Pública de Servicios Deportivos Municipais de Vilagarcía.

Informa: Angel Vilas

Data e Lugar:

Sábado 27 de maio de 2006
de 11.00 a 20.00 horas
Auditorium Municipal de Vilagarcía (Porto Deportivo)

Ritmo de Xogo e Desenrolo:

Sistema Suizo a Seis Roldas de 20 minutos Finish por xogador

Presentación e confirmación ás 10.30 horas. Rondas: 11.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00, e 19.00 horas.

Entrega de premios ás 20.00 horas.

Premios:

Trofeos aos tres primeiros de cada categoría
(Absoluto, Cadete, Infantil, Alevín e Benxamín)

Obsequio e refresco a todo os participantes.

TablaDeFlandes