Galicia/Galiza
Galicia

V Campionato de Semirrapidas Santa Rita

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Foto
Auditorio Municipal de Vilagarcía. 26 de maio de 2007. VER CARTEL EN PDF | BASES

Informa: Anxo Vilas | Roberto Vidal
Club de Xadrez Fontecarmoa

Clasificación Final Absoluto:

Posto  Nome                                  Feder Rtg  Loc  Club                  Puntos Buch.-M Buch. Progr.

 1-4   SANTIAGO PEREIRA, MIGUEL                    1955      MARÍN                 5         17.0  24.0   20.0
       SUSAVILA MUÑIZ, ANTONIO                     1973      PADRON                5         16.5  23.0   17.5
       LÓPEZ SANTIAGO, RUY                         1983 1802 CABALLO DE TROYA      5         15.0  22.0   18.0
       SABORIDO BÚA, JORGE                         1990 1946 FONTECARMOA           5         14.0  19.5   19.0
 5-8   BERNÁRDEZ DURÁN, TOMÁS                      1933 1840 LAROCA                4.5       14.0  21.0   15.5
       PADÍN MARTINEZ, EUGENIO                               PORTONOVO             4.5       13.0  19.5   15.5
       LÓPEZ CAAMAÑO, JOSE MANUEL                            AGORA                 4.5       12.0  19.5   15.0
       MELIO REY, RAMON AMADOR                     2071 1984 FONTECARMOA           4.5       11.5  18.5   15.0
 9-15  RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ, JORGE                            FONTECARMOA           4         16.5  24.0   16.0
       OTERO RAMÍREZ, ANGEL RAMÓN                  1855 1830 MARÍN                 4         15.5  22.0   16.0
       BOUZA-BREY TEIJEIRO, GONZALO                1951 1865 FONTECARMOA           4         14.5  22.5   16.0
       NÚÑEZ GARCÍA, RAMÓN                         1966 1872 PADRÓN                4         14.5  21.0   15.0
       ABAL CORES, LUCAS                                     FONTECARMOA           4         14.5  21.0   15.0
       GOLMAR FONDEVILA, MANUEL                              AGORA                 4         12.0  18.5   12.0
       CASCALLAR TABOADA, DIEGO                              FONTECARMOA           4          9.5  14.0   10.0
16-19  VILAS LÓPEZ, JOSE FRANCISCO                           FONTECARMOA           3.5       12.5  20.0   13.0
       MANEIRO BLANCO, JOSÉ                        1610 1732 FONTECARMOA           3.5       12.5  18.0   12.0
       BELLO ABUÍN, FRANCISCO JAVIER                         CABALLO DE TROYA      3.5       12.0  18.5   11.5
       KONCKE PIZZORNO, GONZALO                              PADRÓN                3.5        9.5  14.5   11.5
20-27  PÉREZ VÁZQUEZ, VÍCTOR MANUEL                1624      LICEO RECREO ORENSANO 3         15.5  22.5   13.0
       CERVIÑO PORTO, GUILLERMO                    1830 1792 MARÍN                 3         15.0  22.5   14.0
       MARTÍNEZ DORADO, DANIEL                               INDEPENDIENTE         3         14.0  21.0   12.0
       OTERO OUTEIRAL, MARIANO                               FONTECARMOA           3         12.0  18.0   11.5
       GARCÍA ABREU, BENJAMÍN                           1807 MARÍN                 3         11.5  17.0   10.0
       SIO AREAL, MANUEL                           1612 1537 MÁXIMO GORKI          3         11.0  16.5   11.0
       ABALO PÉREZ, PABLO                                    MARQUIÑO              3         10.5  15.5    9.0
       GARCÍA CASTRO, JUAN JOSÉ                              FONTECARMOA           3         10.0  15.5    8.0
28-34  GÓMEZ VILLAVERDE, JOSE ANTONIO                        AGORA                 2.5       14.0  20.0   11.5
       SEGURA SANTOS, LUIS                                   FONTECARMOA           2.5       12.0  18.0    9.5
       LAGO DURÁN, JOSE ENRIQUE                              FONTECARMOA           2.5       12.0  18.0    9.0
       VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS                         1400 FONTECARMOA           2.5       11.0  17.0    7.5
       ABAL CORES, CHRISTIAN                            1556 FONTECARMOA           2.5       11.0  16.0    8.0
       GUILLÁN PEDREIRA, LUIS                                FONTECARMOA           2.5       10.5  16.0    7.0
       ABALO VILLAVERDE, MANUEL                              FONTECARMOA           2.5        9.5  14.5    5.5
35-41  CASTEJÓN BLANCO, CARLOS                          1758 NADJORF               2         13.5  19.5    7.0
       DE SANTIAGO DE SANTIAGO, JOSE ANTONIO                 FONTECARMOA           2         13.0  19.0    9.5
       LOMBA BAZ, ANTONIO JESÚS                                                    2         11.0  15.0    5.0
       FONTES TOBÍO, AMBROSIO                                VILAGARCÍA            2         10.5  17.0    6.0
       BANDÍN BARREIRO, CONSTANTINO                          FONTECARMOA           2         10.5  17.0    5.0
       SUÁREZ VALLEJO, MANUEL                                FONTECARMOA           2         10.0  14.5    7.0
       MARÍA LÓPEZ, JORGE LUIS                          2100 FONTECARMOA           2          7.5  12.0    3.0
42-43  PENA GONZÁLEZ, ROSENDO                                LAROCA                1.5       11.0  18.0    8.0
       RÚA CARRIL, VÍCTOR                                    FONTECARMOA           1.5       10.0  14.5    6.5
44-46  OTERO DASILVA, FRANCISCO JAVIER                       FONTECARMOA           1         11.5  17.0    5.0
       LÓPEZ MANEIRO, JOSE MANUEL                            FONTECARMOA           1         11.5  17.0    4.0
       CONDE ABUÍN, MANUEL                         2145 2107 FONTECARMOA           1          1.5   7.5    2.5
47-51  ARCEO DE LA FUENTE, JAVIER                            AGORA                 0.5        9.5  16.0    2.5
       BOUZADA BARREIRO, JOSE LUIS                           FONTECARMOA           0.5        0.5   0.5    0.5
       GARCÍA-TORIELLO GONZÁLEZ, JAVIER                      FONTECARMOA           0.5        0.5   0.5    0.5
       PÉREZ MARTÍNEZ, PABLO                                 FONTECARMOA           0.5        0.5   0.5    0.5
       SANTORUM BELLO, JOSE MANUEL                           FONTECARMOA           0.5        0.5   0.5    0.5
52-54  LESTAO BALSEIRO, ADRIÁN                               CDU                   0          3.0   3.0    0.0
       PROL MUSQUIÑOS, JOSE MANUEL                 1877 1755 KARPOV                0          2.5   2.5    0.0
       RODRIGUEZ MUÑOZ, ALAIN RAÚL                           CABALLO DE TROYA      0          0.0   0.0    0.0

Sub 14- Sub 16

Posto   Nome                        Feder Rtg  Loc  Club           Puntos Buch.-M Buch. Progr.

 1-2   PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN     S-14  1843 1743 KARPOV         5         15.5  22.5   18.0
       BARRAL LIJÓ, JAVIER          S-14       1618 MARCOTE        5         15.0  22.0   19.0
 3-4   PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL    S-14  1517 1517 EXP            4.5       16.5  22.0   17.5
       ROMA BARGE, LUIS                             XADREZ OURENSE 4.5       11.5  17.0   14.5
 5-7   PEREIRO RODRÍGUEZ, DIEGO                     FONTECARMOA    4         15.5  23.0   15.0
       GRANDE PALACIOS, FÁTIMA      S-14       1472 FONTECARMOA    4         14.5  22.0   14.0
       GARCÍA PAZ, MARTÍN                           FONTECARMOA    4         12.5  19.5   14.0
 8-9   MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN        S-14            FONTECARMOA    3.5       12.0  18.5   14.0
       GUERRA RIVAS, ALEJANDRO                 1247 FONTECARMOA    3.5       12.0  17.0    9.0
10-16  NIETO LUNA, ALESSANDRO                       PORTAS         3         14.5  21.5   12.0
       OTERO PÉREZ, JAVIER          S-14            FONTECARMOA    3         13.0  18.0   10.5
       BRUN CASCALLAR, LUCÍA        S-14            FONTECARMOA    3         12.0  18.5   12.0
       SIEIRA TOURIÑO, IAGO                         FONTECARMOA    3         12.0  18.0   11.0
       VIDAL ALVES, ALEJANDRO                       PORTAS         3         11.5  17.0   10.0
       VÁZQUEZ ALDREY, SARA                         PORTAS         3         11.0  16.0    9.0
       SIERRA CASTRO, CRISTÓBAL                     PORTAS         3         10.5  15.5    8.0
  17   BERRIDI SOLLA, FÉLIX         S-14            FONTECARMOA    2.5       13.0  18.0   10.5
18-21  MOREIRA GORÍS, RAÚL                          PORTAS         2         12.5  19.0    9.0
       SIERRA CASTRO, DAVID                         PORTAS         2         10.0  16.0    8.0
       VERDE MARTÍNEZ, IVÁN                         ALBATROS       2          9.5  13.5    5.0
       LOJO FERNÁNDEZ, JOSE MANUEL  S-14            FONTECARMOA    2          8.0  13.0    6.0
22-23  BRIONES VIQUEIRA, JORGE LUIS                 FONTECARMOA    1         11.0  17.5    1.0
       NIETO DIZ, CAROLINA                          PORTAS         1         10.5  16.5    3.0
24-25  BLANCO SEIJAS, ADRIÁN        S-14            FONTECARMOA    0.5        3.0   3.0    0.5
       RODRÍGUEZ REBOREDO, SARA     S-14            ALBATROS       0.5        3.0   3.0    0.5
26-31  CASTRO CORES, MARTÍN                         FONTECARMOA    0          2.0   2.0    0.0
       MIGUEZ DAPORTA, MANUEL                       FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       OTERO CUBREIRO, JUAN CARLOS                  FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       OTERO MARIÑO, OLALLA                         FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       TOMÁS MANEIRO, DANIEL                        FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       VILAS BAÑA, YANIRE                           FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0

Sub 12:

Posto  Nome                           Feder Rtg Loc  Club           Puntos Buch.-M Buch. Progr.

 1-3   LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO                        ALBATROS       5         15.0  22.5   18.0
       FREIRE VÁZQUEZ, CRISTIAN                 1497 KARPOV         5         14.5  21.5   17.5
       ENRÍQUEZ PARDO, MANUEL                        VILA DE BOUZAS 5         13.0  18.5   16.0
  4    BARRAL CASTRO, IAGO                      1457 KARPOV         4.5       15.0  23.5   17.5
 5-7   ALONSO MACÍAS, MARÍA                          KARPOV         4         15.5  21.0   18.0
       SIERRA CASTRO, BÁRBARA                        PORTAS         4         15.0  22.5   15.0
       DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL                        FONTECARMOA    4         14.0  21.0   14.0
 8-11  LUAÑA LOUZAO, JACOBO                          FONTECARMOA    3.5       13.0  19.5   13.5
       IGLESIAS GARCIA, JORGE                        LUCENA         3.5       12.5  18.5   10.5
       LORENZO DIÉGUEZ, MANUEL                       LUCENA         3.5       12.0  18.0   10.5
       FERNÁNDEZ SEÑORÁNS, PEDRO                     FONTECARMOA    3.5        9.5  14.0   11.0
12-16  RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL                     ALBATROS       3         13.5  20.5   10.5
       GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL                      FONTECARMOA    3         13.0  19.5   12.0
       GALVÁN SOTELO, ASIER                          CEMAR          3         13.0  19.0   11.0
       MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS                         FONTECARMOA    3         12.5  17.5   13.0
       SUÁREZ GALIÑANES, BELÉN                       FONTECARMOA    3         11.0  15.5    7.0
17-18  GONZALVEZ BECERRA, PABLO                      PORTAS         2.5       13.5  19.5    9.0
       TOMÁS FIÚZA, MIGUEL                           FONTECARMOA    2.5       13.0  18.5   10.0
19-23  CIDRAS NEIRA, JORGE                           MARÍN          2         12.5  19.0    9.0
       PORTELA GONZÁLEZ, MARTA                       KARPOV         2         11.5  16.5    8.0
       RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ                    FONTECARMOA    2         11.0  15.5    5.0
       RAÑO CONDE, CLARA                             FONTECARMOA    2         10.5  16.0    4.0
       RODRÍGUEZ MÉNDEZ, MIGUEL ANGEL                MARÍN          2          9.0  12.5    6.0
24-25  LOUREIRO, JOSE ENRIQUE                        A LOMBA        1          9.0  14.0    2.0
       BOUZAS FALCÓN, OSCAR                          FONTECARMOA    1          9.0  13.0    3.0
26-30  APARISI NOVIO, CARMEN                         FONTECARMOA    0          3.5   3.5    0.0
       PAZ BRIANES, ALEXANDRE                        FONTECARMOA    0          2.0   2.0    0.0
       ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA                        FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA                      FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0
       QUINTELA GONZÁLEZ, ALEJANDRA                  FONTECARMOA    0          0.0   0.0    0.0

Sub 10:

Posto  Nome                           Feder Rtg Loc Club                   Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS                      FONTECARMOA            6         14.5  21.5   21.0
 2-4   DOVAL SALGADO, MIGUEL                        PORTAS                 5         15.5  24.5   20.0
       DE SANTIAGO GONZÁLEZ, JORGE    S-8           FONTECARMOA            5         15.5  22.5   18.0
       SUÁREZ GÓMEZ, JULIO                          FONTECARMOA            5         12.5  19.0   16.0
 5-6   LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL         S-8           ALBATROS               4.5       16.5  24.5   18.5
       OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN                     PORTAS                 4.5       15.0  22.5   16.5
 7-13  GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR                       PORTAS                 4         15.0  23.0   16.0
       ROMA BARGE, GABRIEL            S-8           XADREZ OURENSE         4         14.5  22.0   17.0
       GALBÁN SOTELO, BRAIS                         CEMAR                  4         13.0  20.0   13.0
       RAMOS LOJO, JUAN                             FONTECARMOA            4         13.0  19.5   13.5
       SUÁREZ GALIÑANES, ANA                        FONTECARMOA            4         12.0  17.0   10.0
       MOREIRA GORIS, SIMÓN                         PORTAS                 4         11.5  18.5   13.0
       RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL                  MARÍN                  4         11.0  17.0   12.0
  14   PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL                    FILIPENSES             3.5       10.5  16.5   12.5
15-26  GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS                       PORTAS                 3         15.0  22.0   13.0
       NIETO DIZ, DANIEL                            PORTAS                 3         14.5  22.5   13.0
       PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA                     EXP                    3         14.0  22.0   11.0
       GRANDE PALACIOS, ANA                         FONTECARMOA            3         14.0  20.5   12.0
       PÉREZ TROITIÑO, PABLO          S-8           FONTECARMOA            3         13.0  19.0    7.0
       RIVERA VALENZUELA, LUIS        S-8           FONTECARMOA            3         13.0  17.5    9.0
       PADILLA PICUASI, SANDRO CÉSAR                PORTAS                 3         12.5  19.5   12.0
       VICTORERO DOMÍNGUEZ, ALEJANDRO S-8           FONTECARMOA            3         12.5  19.5   11.0
       TORRADO BAÑOS, MARCOS                        FONTECARMOA            3         12.5  19.0   13.0
       ABAL MOUGÁN, ERIKA             S-8           MEIS                   3         11.0  17.5    7.0
       RIVERA VALENZUELA, JOSÉ        S-8           FONTECARMOA            3         10.0  16.0    9.0
       BLANCO SEIJAS, ANTÍA                         FONTECARMOA            3          9.0  12.5    6.0
27-28  AGUILAR MOURE, MIGUEL                        FILIPENSES             2.5       11.0  16.5    8.0
       PINTOS VELOSO, CRISTINA                      MEIS                   2.5       10.5  17.0    9.5
29-36  PADILLA PICUASI, INTI EDISON   S-8           PORTAS                 2         12.5  20.5    9.0
       MARTINEZ DOLDAN, JAIME         S-8           FONTECARMOA            2         12.0  17.5    5.0
       PÉREZ TROITIÑO, AGUSTÍN                      FONTECARMOA            2         11.5  16.5   11.0
       SANTOS GARCÍA, MARIO           S-8           FONTECARMOA            2         10.5  16.0    9.0
       TOMÁS FIUZA, LUCÍA             S-8           FONTECARMOA            2         10.5  14.5    7.0
       SEGURA SANTOS, JORGE           S-8           FONTECARMOA            2         10.0  13.5    8.0
       GRAÑA CHAO, VERÓNICA           S-8           MEIS                   2          9.0  13.0    5.0
       BARCALA ABALO, IAGO            S-8           FONTECARMOA            2          8.5  12.0    5.0
  37   CARRO MEAÑOS, ANDRÉS                         FONTECARMOA            1.5       10.5  15.0    6.5
38-40  LEDO BUCETA, BEATRIZ           S-8           A ESCARDIA             1         10.0  16.0    2.0
       CARRO MEAÑOS, DANIEL           S-8           FONTECARMOA            1          9.0  13.0    6.0
       PÉREZ SANTOS, ALBERTO          S-8           LICEO RECREO OURENSANO 1          8.5  12.5    3.0
41-44  CABEZAS MORENO, JAVIER         S-8           FONTECARMOA            0.5        3.0   3.0    0.5
       CABEZAS MORENO, CARLOS         S-8           FONTECARMOA            0.5        3.0   3.0    0.5
       PAÚLOS SAAVEDRA, LAURA Mª      S-8           FONTECARMOA            0.5        3.0   3.0    0.5
       PAZ BRIONES, ALVARO                          FILIPENSES             0.5        3.0   3.0    0.5
45-49  GONZÁLEZ GONZÁLEZ, CARMEN      S-8           FONTECARMOA            0          4.0   4.0    0.0
       DIZ RODRÍGUEZ, SARA                          FONTECARMOA            0          2.5   2.5    0.0
       MARTÍNEZ SERANTES, JORGE                     FONTECARMOA            0          2.0   2.0    0.0
       PENAS GARRIDO, MARCOS          S-8           FONTECARMOA            0          0.0   0.0    0.0
       PEREIRA REBOREDO, MARÍA                      FONTECARMOA            0          0.0   0.0    0.0

Información relacionada:

Santa Rita 2006 | Aberto Verán 2006

 

TablaDeFlandes