Galicia/Galiza
Galicia

I Aberto Concello de Vilanova

Vilanova de Arousa - Pontevedra

Foto
Pavillón Polideportivo de Vilanova de Arousa. Sábado 8 de setembro de 2007 Ver Bases

Informan: Anxo Vilas (Bases) | Roberto Vidal (Final)
Club de Xadrez Fontecarmoa

Datos Finais Categoría Sub 10 (Benxamín):

Clasificación Final Sub 10:

Posto Nome                           Feder Club                  Punt. Buch. M-Buch. Progr.

  1   ABAL CORES, LUCAS              VILA  FONTECARMOA           6      20.5    13.5   21.0
  2   BAYON ROLO, JUAN ANDRES        VILA  FONTECARMOA           5      25.5    16.5   19.0
 3-5  SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO             E. X. PONTEAREAS      4.5    23.5    15.5   16.5
      PARDO GOMEZ, JOSE RAMON              FRANCISCANOS LUGO     4.5    18.5    12.0   16.0
      PORTELA PELETEIRO, ALBERTO           KARPOV                4.5    18.5    12.0   14.0
6-10  GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN                XADREZ OURENSE        4      22.5    15.0   15.0
      PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA             EXP                   4      21.5    13.5   14.0
      RIVERA VALENZUELA, JOSE              FONTECARMOA           4      19.5    12.5   16.0
      RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL          AJEDREZ MARIN         4      15.5    10.5   10.0
      RODRIGUEZ. MOURIÑO, NICOLÁS          LUCENA                4      13.0     9.0   10.0
11-13 GALVÁN SOTELO, BRAIS                 CEMAR                 3.5    25.5    16.5   16.0
      ALVAREZ DOMINGUEZ, LUA               LAROCA                3.5    19.5    13.5   14.5
      SUAREZ GOMEZ, JULIO                  FONTECARMOA           3.5    18.0    11.5   13.0
14-21 LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL               XADREZ ALBATROS       3      20.5    14.5    8.0
      PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL              CFX                   3      19.5    13.0   12.0
      ROMA BARGE, GABRIEL                  XADREZ OURENSE        3      18.5    12.5   12.0
      VICTORERO DOMINGUEZ, ALEJANDRO       FONTECARMOA           3      18.0    12.0   13.0
      RIVERA VALENZUELA, LUIS              FONTECARMOA           3      18.0    11.0   10.0
      GRAÑA GOMEZ, DIEGO                   CFX                   3      17.5    13.0   10.0
      RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE          ESCOLA FERROLA XADREZ 3      17.5    11.5    9.0
      MARQUES, MARINA                      LUCENA                3      13.5     9.0   11.0
22-23 PEREZ TROITIÑO, AGUSTIN              FONTECARMOA           2.5    18.5    11.5    5.0
      ANDION LINARES, MARTA                FONTECARMOA           2.5    16.0    10.0    5.0
24-30 GRANDE PALACIOS, ANA                 FONTECARMOA           2      23.0    14.5   11.0
      DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE         FONTECARMOA           2      19.5    13.5    8.0
      SUAREZ GALIÑANES, ANA          VILA  FONTECARMOA           2      17.5    12.0    8.0
      SEGURA SANTOS, JORGE                 FONTECARMOA           2      17.0    11.0    6.0
      GONZÁLEZ RODRÍGUEZ, ROBERTO          XADREZ ALBATROS       2      15.0    10.5    8.0
      PENAS GARRIDO, MARCOS                FONTECARMOA           2      13.0     9.0    7.0
      BLANCO SEIJAS, ANTIA                 FONTECARMOA           2      13.0     8.5    4.0
31-32 PEREZ TROITIÑO, PABLO                FONTECARMOA           1.5    17.0    12.0    6.0
      RODRIGUEZ. MOURIÑO, ANAIS            LUCENA                1.5    14.5     9.0    4.0
 33   TOMAS FIUZA, LUCIA                   FONTECARMOA           1      14.5    10.0    5.0
 34   RIOS GARRIDO, RICARDO                FONTECARMOA           0       0.0     0.0    0.0

Táboa do Torneo Sub 10:

No  Nome                           Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  ABAL CORES, LUCAS              VILA      17:W 14:W 10:W  7:W  4:W  8:W
2.  ALVAREZ DOMINGUEZ, LUA                   18:W 16:W 22:L 15:D 32:W 20:L
3.  ANDION LINARES, MARTA                    19:L 15:L 25:L  5:W 17:D 18:W
4.  BAYON ROLO, JUAN ANDRES        VILA      20:W 23:W 29:W 22:W  1:L  7:W
5.  BLANCO SEIJAS, ANTIA                     22:L 32:L 26:D  3:L 18:D 33:W
6.  DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE             23:L 25:W 15:L 30:W 27:L 32:L
7.  GALVÁN SOTELO, BRAIS                     24:W 19:W 28:W  1:L 20:D  4:L
8.  GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN                    25:W 29:L 18:W 32:W 22:W  1:L
9.  GONZÁLEZ RODRÍGUEZ, ROBERTO              26:W 22:L 32:L 23:L 33:W 28:L
10. GRANDE PALACIOS, ANA                     27:W 34:W  1:L 20:L 25:L 23:L
11. GRAÑA GOMEZ, DIEGO                       28:L 24:W 19:L 33:W 23:W 22:L
12. LOMBA GONZÁLEZ, DANIEL                   29:L 27:W 20:L 25:L 28:W 30:W
13. MARQUES, MARINA                          30:W 28:L 33:W 34:L 24:L 31:W
14. PALACIOS GONZÁLEZ, MARTA                 31:W  1:L 23:W 28:W 29:L 25:W
15. PARDO GOMEZ, JOSE RAMON                  32:D  3:W  6:W  2:D 34:W 29:D
16. PENAS GARRIDO, MARCOS                    33:W  2:L 34:L 31:L 30:L   :W
17. PEREZ TROITIÑO, AGUSTIN                   1:L 31:L 27:L   :W  3:D 26:W
18. PEREZ TROITIÑO, PABLO                     2:L 26:W  8:L 24:L  5:D  3:L
19. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL                   3:W  7:L 11:W 29:L 31:W 27:L
20. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO                4:L 30:W 12:W 10:W  7:D  2:W
21. RIOS GARRIDO, RICARDO                      :    :    :    :    :    : 
22. RIVERA VALENZUELA, JOSE                   5:W  9:W  2:W  4:L  8:L 11:W
23. RIVERA VALENZUELA, LUIS                   6:W  4:L 14:L  9:W 11:L 10:W
24. RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL               7:L 11:L 31:W 18:W 13:W 34:W
25. RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE               8:L  6:L  3:W 12:W 10:W 14:L
26. RODRIGUEZ. MOURIÑO, ANAIS                 9:L 18:L  5:D 27:L   :W 17:L
27. RODRIGUEZ. MOURIÑO, NICOLÁS              10:L 12:L 17:W 26:W  6:W 19:W
28. ROMA BARGE, GABRIEL                      11:W 13:W  7:L 14:L 12:L  9:W
29. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO                 12:W  8:W  4:L 19:W 14:W 15:D
30. SEGURA SANTOS, JORGE                     13:L 20:L   :W  6:L 16:W 12:L
31. SUAREZ GALIÑANES, ANA          VILA      14:L 17:W 24:L 16:W 19:L 13:L
32. SUAREZ GOMEZ, JULIO                      15:D  5:W  9:W  8:L  2:L  6:W
33. TOMAS FIUZA, LUCIA                       16:L   :W 13:L 11:L  9:L  5:L
34. VICTORERO DOMINGUEZ, ALEJANDRO             :W 10:L 16:W 13:W 15:L 24:L

Datos Finais Categoría Sub 12 (Alevín):

Clasificación Final Sub 12:

Posto Nome                       Feder Club                 Punt. Buch. M-Buch. Progr.

  1   VARELA FERNANDEZ, ANDRES         FONTECARMOA          5      20.0    13.5   17.0
 2-4  ARELLANO PARDO, MARTÍN           CLUBE XADREZ OURENSE 4.5    22.5    15.0   15.5
      SEGURA SANTOS, LUIS              FONTECARMOA          4.5    21.0    14.5   16.0
      BARRAL CASTRO, YAGO              KARPOV               4.5    20.5    14.5   18.5
 5-9  MARQUES, VICENT                  LUCENA               4      24.0    16.0   16.5
      FREIRE VAZQUEZ, CRISTIAN         KARPOV               4      19.5    14.0   12.5
      LORENZO DIEGUEZ, MANUEL          LUCENA               4      19.0    13.0   14.0
      LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO           XADREZ ALBATROS      4      19.0    13.0   12.0
      ALONSO MACÍAS, MARÍA             KARPOV               4      17.5    13.0   13.0
10-12 POUSADA GARCIA, NOE              ALEXANDRE BOVEDA     3.5    18.5    14.0   11.0
      RODRÍGUEZ REBOREDO, ÁNGEL        XADREZ ALBATROS      3.5    18.5    12.0   10.5
      GALVÁN SOTELO, ASIER             CEMAR                3.5    15.5    11.0   10.0
13-18 BLAZQUEZ CRIADO, SERGIO          CLUB XADREZ OURENSE  3      22.0    16.5   14.0
      GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID             CLUBE XADREZ OURENSE 3      20.5    14.0   15.0
      IGLESIAS GARCIA, JORGE           LUCENA               3      19.0    12.5    7.0
      DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL           FONTECARMOA          3      18.0    12.0   11.5
      VAZQUEZ GOMEZ, DAVID             XADREZ OURENSE       3      17.0    11.0   11.0
      RODRIGUEZ. MOURIÑO, DANIEL       LUCENA               3      11.0     7.0    6.0
19-20 PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS         FRANCISCANOS LUGO    2.5    19.5    12.5    9.0
      ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER          LUCENA               2.5    19.0    13.0   12.0
21-25 MARTINEZ JUSTO, JESUS            FONTECARMOA          2      19.0    12.5    9.0
      RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ       FONTECARMOA          2      16.0    11.0    7.0
      FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO       E. X. PONTEAREAS     2      15.0     9.0    7.0
      SUAREZ GALIÑANES, BELEN    VILA  FONTECARMOA          2      12.5     9.5    7.0
      TOMAS FIUZA, MIGUEL              FONTECARMOA          2      10.5     7.5    4.0
26-27 CIDRAS NEIRA, JORGE              AJEDREZ MARIN        1      19.0    12.5    6.0
      PORTELA GONZÁLEZ, MARTA          KARPOV               1      15.0    11.0    2.0
 28   RAÑO CONDE, CLARA                FONTECARMOA          0      15.5    10.5    0.0

Táboa do Torneo Sub 12:

No  Nome                       Feder Rtg  1    2    3    4    5    6  

1.  SEGURA SANTOS, LUIS                  15:W 10:D  2:D 19:W  7:W  3:D
2.  FREIRE VAZQUEZ, CRISTIAN             16:L 21:W  1:D 20:W  4:W 18:D
3.  BARRAL CASTRO, YAGO                  17:W 11:W  7:W  5:W  6:L  1:D
4.  POUSADA GARCIA, NOE                  18:L 22:W 10:D 14:W  2:L  9:W
5.  GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID                 19:W 12:W  9:W  3:L 17:L 10:L
6.  VARELA FERNANDEZ, ANDRES             20:W 13:W 18:L 28:W  3:W 17:W
7.  BLAZQUEZ CRIADO, SERGIO              21:W 16:W  3:L 18:W  1:L  8:L
8.  ALONSO MACÍAS, MARÍA                 22:W 18:L 16:W 10:L 19:W  7:W
9.  ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER              23:W 28:W  5:L 17:L 24:D  4:L
10. ARELLANO PARDO, MARTÍN               24:W  1:D  4:D  8:W 18:D  5:W
11. CIDRAS NEIRA, JORGE                  25:W  3:L 17:L 23:L 14:L 27:L
12. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL               26:W  5:L 20:D 24:D 28:W 16:L
13. FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO           27:W  6:L 19:L 26:L 15:L 21:W
14. GALVÁN SOTELO, ASIER                 28:L 23:W 24:D  4:L 11:W 20:W
15. IGLESIAS GARCIA, JORGE                1:L 24:L 25:W 16:L 13:W 26:W
16. LOMBA GONZÁLEZ, SERGIO                2:W  7:L  8:L 15:W 23:W 12:W
17. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL               3:L 25:W 11:W  9:W  5:W  6:L
18. MARQUES, VICENT                       4:W  8:W  6:W  7:L 10:D  2:D
19. MARTINEZ JUSTO, JESUS                 5:L 26:W 13:W  1:L  8:L 24:L
20. PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS              6:L 27:W 12:D  2:L 26:W 14:L
21. PORTELA GONZÁLEZ, MARTA               7:L  2:L 28:L 25:L 22:W 13:L
22. RAÑO CONDE, CLARA                     8:L  4:L 26:L 27:L 21:L 25:L
23. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ            9:L 14:L 27:W 11:W 16:L 28:L
24. RODRÍGUEZ REBOREDO, ÁNGEL            10:L 15:W 14:D 12:D  9:D 19:W
25. RODRIGUEZ. MOURIÑO, DANIEL           11:L 17:L 15:L 21:W 27:W 22:W
26. SUAREZ GALIÑANES, BELEN    VILA      12:L 19:L 22:W 13:W 20:L 15:L
27. TOMAS FIUZA, MIGUEL                  13:L 20:L 23:L 22:W 25:L 11:W
28. VAZQUEZ GOMEZ, DAVID                 14:W  9:L 21:W  6:L 12:L 23:W

Datos Finais Categoría Sub 14 (Infantil):

Clasificación Final Sub 14:

Posto Nome                      Feder Club                  Punt. Buch. M-Buch. Progr.

 1-2  ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN           UNIVERSIDAD VIGO      5      20.0    13.0   20.0
      MEDARDE SANTIAGO, LUIS          CDU SANTIAGO          5      18.5    12.0   16.0
  3   GONZALEZ CARRO, VICTOR          ALEXANDRE BOVEDA      4.5    18.5    12.5   16.0
 4-6  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN        KARPOV                4      22.0    14.5   16.0
      VILLAR PÉREZ, SAMUEL            LUCENA                4      19.5    12.5   15.0
      BARRAL LIJO, JAVIER             MARCOTE               4      18.5    13.0   13.0
7-10  CARREIRA CASAIS, ANXO           CDU                   3.5    24.0    16.5   16.0
      ALVAREZ DOMINGUEZ, BREIXO       LAROCA                3.5    19.5    13.0   11.5
      PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL       E.X.P.                3.5    15.5    10.0   10.5
      RODRÍGUEZ REBOREDO, SARA        XADREZ ALBATROS       3.5    12.0     8.0   10.0
11-13 CRUZ GUERRA, SAMUEL             XADREZ OURENSE        3      21.0    14.5   15.0
      MONTANS LOPEZ, ADRIAN           FONTECARMOA           3      17.5    12.0   10.0
      BERRIDI SOLLA, FELIX            FONTECARMOA           3      16.0    10.5    9.0
14-16 FERNANDEZ ANSUAR, BORJA         ESCOLA LUGUESA XADREZ 2.5    20.0    12.5    8.0
      AMIL INSUA, ANXO                MARQUIÑO              2.5    17.5    12.5    7.5
      SABUZ FORNEIRO, MARTIN          XADREZ OURENSE        2.5    14.5     9.0    6.5
17-20 AGUIRRE ALVAREZ, MARINA         LUCENA                2      23.5    16.0   10.0
      RODRIGUEZ VAZQUEZ, ALBA         XADREZ OURENSE        2      18.0    11.0    6.0
      GRANDE PALACIOS, FATIMA         FONTECARMOA           2      17.0    12.0    9.0
      BRUN CASCALLAR, LUCIA           FONTECARMOA           2      16.0    12.0    3.0
 21   BUJAN PIÑEIRO, CRISTIAN         FONTECARMOA           1      16.5    11.0    3.0
 22   RODRIGUEZ ALLERES, SAMUEL       LUCENA                0       5.0     5.0    0.0

Táboa de Torneo Sub 14:

No  Nome                      Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN        1864 12:W  6:W  8:L  5:W 11:W  4:L
2.  VILLAR PÉREZ, SAMUEL            1841 13:W  7:W  5:L  3:W  8:L 20:W
3.  AGUIRRE ALVAREZ, MARINA         1710 14:W  8:L 16:W  2:L 10:L  6:L
4.  GONZALEZ CARRO, VICTOR          1664 15:W  9:W 11:L 13:W  5:D  1:W
5.  CARREIRA CASAIS, ANXO           1559 16:W 10:W  2:W  1:L  4:D  7:L
6.  PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL       1512 17:W  1:L 13:L  9:D 15:W  3:W
7.  BARRAL LIJO, JAVIER                  18:W  2:L 20:W 10:L 16:W  5:W
8.  ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN                19:W  3:W  1:W 11:W  2:W 10:L
9.  ALVAREZ DOMINGUEZ, BREIXO            20:W  4:L 14:D  6:D 19:D 11:W
10. MEDARDE SANTIAGO, LUIS               21:W  5:L 22:W  7:W  3:W  8:W
11. CRUZ GUERRA, SAMUEL                  22:W 12:W  4:W  8:L  1:L  9:L
12. SABUZ FORNEIRO, MARTIN                1:L 11:L 17:W 19:L 22:W 15:D
13. GRANDE PALACIOS, FATIMA               2:L 18:W  6:W  4:L 20:L 22:L
14. RODRÍGUEZ REBOREDO, SARA              3:L 17:W  9:D 15:L 18:W 19:W
15. AMIL INSUA, ANXO                      4:L 20:L 18:W 14:W  6:L 12:D
16. BERRIDI SOLLA, FELIX                  5:L 19:W  3:L 22:W  7:L   :W
17. BRUN CASCALLAR, LUCIA                 6:L 14:L 12:L 20:L   :W 18:W
18. BUJAN PIÑEIRO, CRISTIAN               7:L 13:L 15:L   :W 14:L 17:L
19. FERNANDEZ ANSUAR, BORJA               8:L 16:L   :W 12:W  9:D 14:L
20. MONTANS LOPEZ, ADRIAN                 9:L 15:W  7:L 17:W 13:W  2:L
21. RODRIGUEZ ALLERES, SAMUEL            10:L   :    :    :    :    : 
22. RODRIGUEZ VAZQUEZ, ALBA              11:L   :W 10:L 16:L 12:L 13:W

Foto

Datos Finais Categoría Sub 16 (Cadete):

Clasificación Final Sub 16:

Posto Nome                      Feder Club                  Punt. Buch. M-Buch. Progr.

  1   ALONSO MACÍAS, VÍCTOR           KARPOV                5      19.0    14.0   19.0
 2-3  CASCALLAR TABOADA, DIEGO        FONTECARMOA           4.5    20.0    13.0   14.5
      ROCA RIVERA, ALEJANDRO          C.X.FERROL            4.5    18.0    12.0   14.5
 4-5  ESCUDEIRO TILVE, RAMÓN          E.X.P.                4      20.5    14.0   16.0
      MARTINEZ VECILLAS, JAVIER       XADREZ OURENSE        4      20.0    12.5   15.0
 6-9  SOUSA BARREIRO, BIEITO          LUCENA                3      22.5    15.5   11.0
      ABAL CORES, CRISTIAN      VILA  FONTECARMOA           3      19.5    14.0   15.0
      MOUGAN GONZALEZ, SANTIAGO       LUCENA                3      17.5    11.5    7.0
      ROMA BARGE, LUIS                XADREZ OURENSE        3      14.0     9.5    8.0
10-11 PEREIRO RODRIGUEZ, DIEGO        FONTECARMOA           2.5    16.5    11.5    7.5
      QUING CHEN LIN, YAN             ESCOLA FERROLA XADREZ 2.5    16.0    11.0    7.5
 12   SUAREZ MUÑOZ, MIGUEL            ESCOLA FERROLA XADREZ 2      19.5    12.5    9.0
 13   GARCIA PAZ, MARTIN              FONTECARMOA           1      18.0    11.0    3.0
 14   ROMA MARTINEZ, JAIRO      VILA  VILANOVA              0       4.5     4.5    0.0

Táboa de Torneo Sub 16:

No  Nome                      Feder Rtg   1    2    3    4    5    6  

1.  ALONSO MACÍAS, VÍCTOR           1944  8:W  4:W  6:W  7:W  2:L  5:W
2.  ESCUDEIRO TILVE, RAMÓN          1834  9:W  5:W  7:L 14:W  1:W  3:L
3.  ROCA RIVERA, ALEJANDRO          1760 10:W  6:D  4:L  9:W 14:W  2:W
4.  SOUSA BARREIRO, BIEITO          1523 11:W  1:L  3:W  5:L  6:L 10:W
5.  MARTINEZ VECILLAS, JAVIER            12:W  2:L 10:W  4:W  7:W  1:L
6.  CASCALLAR TABOADA, DIEGO             13:W  3:D  1:L 11:W  4:W  7:W
7.  ABAL CORES, CRISTIAN      VILA       14:W  8:W  2:W  1:L  5:L  6:L
8.  GARCIA PAZ, MARTIN                    1:L  7:L 11:L   :W 10:L 12:L
9.  MOUGAN GONZALEZ, SANTIAGO             2:L 12:L   :W  3:L 11:W 14:W
10. PEREIRO RODRIGUEZ, DIEGO              3:L 11:D  5:L 12:W  8:W  4:L
11. QUING CHEN LIN, YAN                   4:L 10:D  8:W  6:L  9:L   :W
12. ROMA BARGE, LUIS                      5:L  9:W 14:L 10:L   :W  8:W
13. ROMA MARTINEZ, JAIRO      VILA        6:L   :    :    :    :    : 
14. SUAREZ MUÑOZ, MIGUEL                  7:L   :W 12:W  2:L  3:L  9:L

Organización:

Logo

Ilmo.Concello de Vilanova de Arousa

Logo

Clube Xadrez Fontecarmoa

 

TablaDeFlandes