Galicia/Galiza
Galicia

Zonal Pontevedra Norte
Sub 10, Sub 12, Sub 14 e Sub 16

Vilagarcía de Arousa - Pontevedra

Pavillón do Instituto Castro Alobre
detrás da Casa da Xuventude, sede do Clube Xadrez Fontecarmoa

Sábado-Domingo, 22 e 23 de decembro de 2007

Informa: Anxo Vilas (Árbitro Principal)

Clasificacións Finais:

Sub 10

Puesto Nombre                               Feder Club          Puntos Progr. Buch. Buch.-M

  1    PORTELA PELETEIRO, ALBERTO                 KARPOV        8        36.0  39.0    29.5
  2    SUAREZ GOMEZ, JULIO                        FONTECARMOA   7        32.0  40.0    29.5
 3-4   BAYON ROLO, JUAN ANDRES                    FONTECARMOA   6        29.0  41.0    31.5
       RODRIGUEZ DOMINGUEZ, MIGUEL                XADREZ MARIN  6        25.0  34.5    26.0
 5-12  RIVERA VALENZUELA, JOSE                    FONTECARMOA   5        26.0  39.5    28.0
       VICTORERO DOMINGUEZ, ALEJANDRO             FONTECARMOA   5        26.0  39.0    29.0
       VIEITO ROMERO, PABLO                       BOBBY FISCHER 5        26.0  34.5    26.0
       LOPEZ CARBALLAL, ALONSO                    KARPOV        5        24.0  35.0    25.5
       DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE               FONTECARMOA   5        23.0  33.0    23.0
       PARADA JUNCAL, SAMUEL                      BOBBY FISCHER 5        23.0  32.5    24.0
       GRANDE PALACIOS, ANA                       FONTECARMOA   5        22.0  32.0    25.0
       LOPEZ CARBALLAL, SERGIO              S-8   KARPOV        5        19.0  30.0    22.5
13-15  GARNELO FERNANDEZ DE CORD, GUILLERMO       KARPOV        4.5      25.0  37.0    27.5
       RIVERA VALENZUELA, LUIS                    FONTECARMOA   4.5      17.0  31.0    24.5
       SEGURA SANTOS, JORGE                 S-8   FONTECARMOA   4.5      14.5  27.0    20.0
16-21  MOREIRA GORIS, SIMON                       C.D. PORTAS   4        23.0  40.5    29.0
       LÓPEZ COSTA, FRANCISCO                     BOBBY FISCHER 4        23.0  39.5    28.5
       RIVERA RIVAS, CLAUDIA                      EXP           4        19.0  33.5    26.0
       SANTOS GARCIA, MARIO                       FONTECARMOA   4        19.0  32.0    24.5
       PEREZ TROITIÑO, PABLO                S-8   FONTECARMOA   4        18.0  25.5    19.0
       PENAS GARRIDO, MARCOS                      FONTECARMOA   4        13.0  24.5    19.0
22-23  BAYON ROLO, MIGUEL ANGEL             S-8   FONTECARMOA   3.5      17.5  28.0    22.5
       LEDO BUCETA, BEATRIZ                       FONTECARMOA   3.5       9.5  27.0    20.5
24-27  MOLANES FERVENZA, DENNIS                   BOBBY FISCHER 3        17.0  35.0    25.5
       MARTINEZ JUSTO, SOFIA                S-8   FONTECARMOA   3        17.0  30.5    23.5
       DIZ BARREIRO, JAVIER                       FONTECARMOA   3        14.0  27.5    19.0
       LOUREIRO GARCIA, ESTEBAN                   FONTECARMOA   3        13.0  27.5    20.5
  28   MELON GOMEZ, BRAIS                   S-8   SANXENXO      2.5      10.5  30.5    24.0
29-30  OTERO EIRAS, RUBEN                   S-8   FONTECARMOA   2         8.0  27.5    21.0
       BETANZOS JAMARDO, MIRIAN                   FONTECARMOA   2         7.0  28.0    22.5
  31   BUA SOMOZA, DAVID                          FONTECARMOA   1         5.0  26.5    20.0
32-43  LAGO RODRIGUEZ, ALBERTO              S-8   FONTECARMOA   0         0.0   5.5     5.5
       BARCALA PAZ, DIEGO                         FONTECARMOA   0         0.0   3.5     3.5
       FERNANDEZ BLANCO, JAVIER                   FONTECARMOA   0         0.0   3.5     3.5
       TENORIO COSTA, JAIME                 S-8   BOBBY FISCHER 0         0.0   3.5     3.5
       MOURIÑO NUÑEZ, JUAN                  S-8   FONTECARMOA   0         0.0   3.0     3.0
       RAMOS LOJO, JUAN                           FONTECARMOA   0         0.0   2.5     2.5
       TENORIO COSTA, JUAN                        BOBBY FISCHER 0         0.0   2.5     2.5
       TOMAS FIUZA, LUCIA                   S-8   FONTECARMOA   0         0.0   2.5     2.5
       VIEITEZ GONZALEZ, RODRIGO                  SANXENXO      0         0.0   2.5     2.5
       PAULOS SAAVEDRA, LAURA MARIA         S-8   FONTECARMOA   0         0.0   0.0     0.0
       RIAL GARCIA, ANTÓN                         SANXENXO      0         0.0   0.0     0.0
       VICTORERO DOMINGUEZ, OSCAR           S-8   FONTECARMOA   0         0.0   0.0     0.0

Sub 12

Puesto Nombre                        Rtg  Loc  Club          Puntos Progr. Buch. Buch.-M

  1    SEGURA SANTOS, LUIS           1684 1529 FONTECARMOA   7.5      32.5  40.5    30.5
 2-3   SIERRA CASTRO, BARBARA                  C.D. PORTAS   6        31.0  41.5    30.5
       ALONSO MACIAS, MARIA                    KARPOV        6        27.0  42.5    30.5
 4-5   CARBALLO CANCELA, MANUEL                KARPOV        5.5      26.0  35.5    27.5
       GONZALEZ REGUEIRO, RODRIGO              EXP           5.5      25.5  40.5    29.5
 6-8   DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL                  FONTECARMOA   5        26.5  39.5    30.0
       PADILLA PICUASI, SANDRO CESAR           C.D. PORTAS   5        24.5  39.5    28.5
       GARCIA JAMARDO, HECTOR                  C.D. PORTAS   5        22.0  36.0    27.5
 9-12  MARTINEZ JUSTO, JESUS                   FONTECARMOA   4.5      22.0  33.0    25.0
       ANDION LINARES, MARTA                   FONTECARMOA   4.5      21.0  32.0    24.0
       DOVAL SALGADO, MIGUEL                   C.D. PORTAS   4.5      20.0  30.0    23.0
       OCAMPO RIVAS, JUAN R.                   C.D. PORTAS   4.5      18.5  31.0    23.5
13-19  PORTELA PINAL, ROQUE                    BOBBY FISCHER 4        21.5  35.0    25.5
       NIETO DIZ, DANIEL                       C.D. PORTAS   4        17.0  32.5    22.5
       SUAREZ GALIÑANES, ANA                   FONTECARMOA   4        17.0  31.0    25.0
       GARCIA SEÑORANS, BRAIS                  C.D. PORTAS   4        15.0  30.0    22.0
       PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL               FONTECARMOA   4        14.0  28.0    22.5
       MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN                     SANXENXO      4        14.0  26.5    20.5
       PEREZ TROITIÑO, AGUSTIN                 FONTECARMOA   4        12.0  28.5    21.0
20-21  FERNANDEZ SEÑORANS, PEDRO               FONTECARMOA   3.5      20.5  30.0    23.5
       PALACIOS GONZALEZ, MARTA                EXP           3.5      17.5  29.5    22.5
22-24  SUAREZ GALIÑANES, BELEN                 FONTECARMOA   3        16.0  32.5    24.5
       RIAL GARCIA, ANTON                      SANXENXO      3        13.0  25.0    20.0
       RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ              FONTECARMOA   3        11.0  25.5    20.0
  25   PAZ VILAS, JAVIER                       FONTECARMOA   2.5      12.0  30.5    24.0
  26   BLANCO SEIJAS, ANTIA                    FONTECARMOA   2         7.0  24.0    19.0
  27   NOGUEIRA ALVAREZ, DAVID                 BOBBY FISCHER 1         8.0  27.5    20.5
28-32  ALVES BORGES, RODRIGO ENRIQUE           KARPOV        0         0.0   4.5     4.5
       TORRADO BAÑOS, MARCOS                   FONTECARMOA   0         0.0   3.5     3.5
       ABAL RODRIGUEZ, ANDREA                  FONTECARMOA   0         0.0   0.5     0.5
       FRAGA DONSIÓN, NICOLÁS                  SANXENXO      0         0.0   0.0     0.0
       LOJO FERNANDEZ, PATRICIA                FONTECARMOA   0         0.0   0.0     0.0

Sub 14

Puesto Nombre                           Rtg  Loc  Club          Puntos Progr. Buch. Buch.-M

 1-2   FREIRE VAZQUEZ, CRISTIAN              1489 KARPOV        5        19.0  20.0    13.5
       BARRAL LIJO, JAVIER                   1614 EXP           5        18.0  22.5    14.5
 3-4   VARELA FERNANDEZ, ANDRES              1375 FONTECARMOA   4.5      17.5  24.0    16.0
       PALACIOS GONZALEZ, MIGUEL        1546 1576 EXP           4.5      15.5  20.5    13.5
  5    GARCIA RODRIGUEZ, MANUEL                   FONTECARMOA   4        12.0  20.5    13.5
 6-9   BARRAL CASTRO, YAGO                   1463 KARPOV        3.5      15.0  23.5    15.5
       PIÑEIRO NOVAS, ADRIAN                      EXP           3.5      13.0  21.0    14.0
       GRANDE PALACIOS, FATIMA               1456 FONTECARMOA   3.5      12.5  18.5    12.0
       RIOBO MAYO, LOIS                           EXP           3.5      12.5  18.0    12.5
10-12  SIERRA CASTRO, DAVID                       C.D. PORTAS   3        12.0  15.0     9.5
       GARNELO FERNANDEZ DE CORD, TOMAS           KARPOV        3        11.0  17.0    11.5
       NIETO LUNA, ALESSANDRO                     C.D. PORTAS   3        10.0  16.0    10.5
13-14  VAZQUEZ ALDREY, SARA                       C.D. PORTAS   2.5       9.0  17.5    12.0
       NIETO DIZ, CAROLINA                        C.D. PORTAS   2.5       9.0  15.5    10.0
15-16  RAÑO CONDE, CLARA                          FONTECARMOA   2         7.0  15.5    10.0
       BETANZOS JAMARDO, ADRIAN                   FONTECARMOA   2         5.0  12.0     8.5
17-19  BLANCO SEIJAS, ADRIAN                      FONTECARMOA   1         4.0  14.5    10.5
       BOUZAS FALCON, OSCAR                       FONTECARMOA   1         3.0  13.5     9.5
       LEIRO POZA, AITOR                          SANXENXO      1         2.0  13.0     6.5
20-24  LUAÑA LOUZAO, JACOBO                       FONTECARMOA   0         0.0   4.5     4.5
       PAZ MARTÍNEZ, CIBRÁN                       BOBBY FISCHER 0         0.0   3.5     3.5
       TOMAS FIUZA, MIGUEL                        FONTECARMOA   0         0.0   3.0     3.0
       GONZALEZ CAMPO, MARIA                      ONCE          0         0.0   0.0     0.0
       VILAS BAÑA, YANIRE                         FONTECARMOA   0         0.0   0.0     0.0

Sub 16

Puesto Nombre                   Rtg  Loc  Club        Puntos Progr. Buch. Buch.-M

  1    ALONSO MACIAS, VICTOR    1944 1912 KARPOV      5.5      19.0  20.5    14.5
  2    CASCALLAR TABOADA, DIEGO      1580 FONTECARMOA 5        16.0  23.5    15.0
  3    PORTELA GONZALEZ, ADRIAN 1864 1795 KARPOV      4.5      17.0  19.0    13.0
 4-7   SIEIRA TOURIÑO, IAGO               FONTECARMOA 3.5      14.5  21.5    14.5
       OTERO PEREZ, JAVIER                FONTECARMOA 3.5      10.5  17.0    10.5
       BERRIDI SOLLA, FELIX               FONTECARMOA 3.5      10.5  16.5    11.0
       ABAL CORES, CHRISTIAN         1501 FONTECARMOA 3.5       9.5  15.0    10.5
 8-9   ABAL CORES, LUCAS             1658 FONTECARMOA 3        13.0  20.5    13.0
       MONTANS LOPEZ, ADRIAN         1321 FONTECARMOA 3        11.0  17.0    11.5
10-11  VIDAL ALVES, ALEJANDRO             C.D. PORTAS 2         7.0  16.0    12.0
       MOREIRA MORIS, RAUL                C.D. PORTAS 2         7.0  14.0    10.0
  12   GARCIA PAZ, MARTIN                 FONTECARMOA 1.5       6.5  17.5    12.0
  13   BRUN CASCALLAR, LUCIA              FONTECARMOA 1         4.0  18.0    12.0
  14   SIERRA CASTRO, CRISTOBAL           C.D. PORTAS 0.5       1.5  16.0    10.5

Regulamento:

O sistema de xogo será un torneo suizo, con emparellamientos realizados polo programa informático Swiss Perfect.

O torneo celebrarase durante os días 22 e 23 de decembro do 2007.

O ritmo de xogo e calendario de competición será o seguinte:

Categorías Sub-10 e Sub-12:

Torneo Suizo a 8 Roldas, cun tempo de ½ horas por xogador, tempo finish.

  16h 17h 18h 19h
Sábado 22 Rolda 1 Rolda 2 Rolda 3 Rolda 4
Domingo 23 Rolda 5 Rolda 6 Rolda 7 Rolda 8

Categorías Sub-14 e Sub-16:

Torneo Suizo a 6 Roldas, cun tempo de 45 minutos por xogador, tempo finish.

  16h 17’30h 19h
Sábado 22 Rolda 1 Rolda 2 Rolda 3
Domingo 23 Rolda 4 Rolda 5 Rolda 6

O sistema de desempate é:
1º. Buchold-Mediano
2º. Buchold
3º. Progresivo

Os premios serán os seguintes:

Tres primeiros clasificados para as categorías sub-10, sub-12, sub-14 e sub-16.

Primeira clasificada por categoría.

Os premios non son acumulativos.

A organización, que desexa fomentar a participación dos máis novos, entregará asemesmo 6 premios aos primeiros clasificados sub-8, que xogarán o torneo dentro da categoría sub-10.

Os premios non son acumulativos.

Inscricións:

As inscricións poderán facerse ata o xoves día 20 as 20.00 horas.
 
Teléfono :657 55 30 11 - Ángel.
 
correo electrónico: cxfontecarmoa@hotmail.com

Cadro técnico:

Director do torneo: Angel Francisco Vilas Fernández

Árbitro Principal: Angel Francisco Vilas Fernández.

Árbitro Auxiliar Sub-16: Gonzalo Bouza Brey Teijeiro.

Árbitro Auxiliar Sub-14: Julio Torrado Quintela.

Árbitro Auxiliar Sub-12: Jorge Saborido Búa.

Árbitro Auxiliar Sub-10: José Maneiro Blanco.

Organización:

Logo
Club de Xadrez Fontecarmoa
Vilagarcía de Arousa

 

TablaDeFlandes