"Zonal Absoluto Pontevedra Norte"

Pontevedra

Instituto de Ensino Secundário "A Xunqueira" (Formación Profesional),
Rúa Rafael Areses s/n. Campus "A Xunqueira" ver mapa (Cortesía Web Ajedrez Pontevedra)

FINAL: TRIUNFO DE ALBERTO EYO (CLUB KARPOV)

Pontevedra

Pontevedra

DATAS E HORARIO:

DATAS: 13,14,20,21,27 e 28 de Novembro; 4 e 5 de Decembro

HORÁRIO: 17 a 21 Horas

RITMO: 2h a finis

SISTEMA: Suízo 8 roldas

LUGAR: Instituto de Ensino Secundário "A Xunqueira" (Formación Profesional), C/ Rafael Areses s/n.
Campus "A Xunqueira"

ORGANIZACIÓN:

ORGANIZA: Club Karpov

INFORMA/WEB OFICIAL:

AJEDREZENPONTEVEDRA

(INFORMACIÓN AMPLIADA E RESULTADOS COMPLETOS)

 

BASES:

A Federación Galega de Xadrez concedeu a organización ó Club Karpov, de acordo ás seguintes bases:

1. Poderán participar tódolos xogadores con licenza para a temporada en vigor.

2. O Ritmo de Xogo será de 2 horas por xogador a caída de bandeira.

3. O Enderezo do Torneo recai en Ramón Antonio Pérez Poza.

4. A responsabilidade do arbitraxe corresponde a Fernando Alonso González que actuará como Principal.

5. María do Pilar Fungueiro Suárez actuará como árbitro auxiliar.

6. A Competición terá lugar no Instituto de Ensino Secundário "A Xunqueira", sito na rua Rafael Areses s/n. de Pontevedra.

7. Poderán participar un máximo de 60 xogadores.

8. Os emparellamentos efectuaranse mediante un programa informático.

9. Os xogadores confirmarán a súa participación con 48 horas de antelación ó início da primeira rolda.

10. Antes do início formarase o Comité de Competición composto polo Director do Torneo, Árbitro Principal e tres xogadores maiores de 18 anos.

11. Se algun dos inscritos non iniciase o Torneo ou abandonase sen causa xustificada, aterase ó Regulamento de Disciplina Deportiva da FEGAXA.

12. O Campeón ficará clasificado, cos gastos pagados, para a Fase Final do Campeonato Galego.

13. As igualadas a pontos na Clasificazón Final resolveranse pola seguinte orde de criterio:

a) Progresivo.
b) Bucholz Total.
c) Bucholz Mediano.

14. O non contemplado nestas Bases rexerase Polas Leis do Xadrez da F.I.D.E.

 

CLASIFICACIÓN FINAL

Place Name                                Rtg  Loc  Club             Score Progr. Buch. M-Buch.

  1   Eyo Castro-Rial, Alberto Pelayo     2131 2012 Karpov           7.5     33.5  36.5    27.0
  2   Pérez Fungueiro, Manuel Antonio     2294 2253 Karpov           7.5     33.5  36.0    26.5
  3   Gómez Gude, Miguel Ángel            1987 1909 Xadrez Marín     5.5     26.5  38.5    28.0
  4   Argibay Fontán, Santiago                 1896 Karpov           5       24.5  39.0    29.5
  5   Padín Martínez, Eugenio                       Portonovo        5       21.0  30.5    21.0
  6   Rosada Olivares, José Francisco               Xadrez Poio      5       16.0  26.0    19.5
  7   Graña Trovato, Miguel                         Portonovo        4.5     20.5  39.0    29.5
  8   Moreira Martínez, Xosé Ramón        1868 1874 Xadrex Marín     4       21.5  38.5    28.0
  9   García Abreu, Benjamín                        Xadrez Marín     4       19.0  38.0    27.0
 10   Otero Diz, Carlos                             Xadrez Poio      4       15.0  30.0    23.5
 11   Prol Lusquiños, José Manuel                   Karpov           3.5     18.0  33.0    26.0
 12   López Santiago, Ruy                 2003 1885 Caballo de Troya 3.5     16.5  27.5    19.5
 13   Sánchez Pintos, Antonio                       Karpov           3       16.0  31.0    23.5
 14   Bello Abuín, Francisco Javier                 Caballo de Troya 3       14.0  30.0    19.5
 15   González Rodríguez, José Sergio               Karpov           3       10.0  36.5    26.5
 16   de la Cruz Fraga Castro, Jacobo               Karpov           2.5     12.5  22.0    15.0
 17   Morillo Rodríguez, Francisco Javier           Caballo de Troya 2        8.0  21.5    15.0
 18   Cerviño Porto, Guillermo                      Karpov           2        8.0  17.5    10.5
 19   Soto Pesquera, Ernesto              1893 1873 Lourizán         2        7.0  16.5     6.5
 20   Castejón Blanco, Carlos                       Caballo de Troya 2        6.0  24.5    18.0
 21   Santiago Villanueva, José Ángel               Karpov           1.5      6.5  27.5    20.0
 22   Pérez Gómez, Fernando                         Lourizán         1.5      5.0  17.0     8.5
 23   Cruz Meira, Ana                               Caballo de Troya 1        7.0  22.5    15.5
 24   Rodríguez Muñoz, Alain Raul                   Caballo de Troya 1        4.0  13.0     6.0
 25   Santos Pérez, Ángel                      1833 Xadrez Marín     0.5      1.5  11.0     4.0
 26   González Sanchez, Manuel                      Xadrez Poio      0        0.0   8.5     8.5
 27   Marticorena Piñó, Martín                      Caballo de Troya 0        0.0   4.0     4.0

Listado de Inscritos:

Pos APELIDOS NOME FIDE FEDA CLUB
1 Pérez Fungueiro Manuel Antonio 2294   Club Karpov
2 López Santiago Ruy 2003   Caballo de Troya
3 GOMEZ GUDE MIGUEL ANGEL 1987   Clube Xadrez Marín
4 SOTO PESQUEIRA ERNESTO 1893   Club Lourizán
5 MOREIRA MARTINEZ XOSE RAMON 1867   Clube Xadrez Marín
6 Argibay Fontán Santiago   1942 Club Karpov
7 Santos Pérez Ángel   1834 Clube Xadrez Marín
8 Bello Abuín Francisco Javier     Caballo de Troya
9 Castejón Blanco Carlos     Caballo de Troya
10 Cerviño Porto Guillermo     Club Karpov
11 Cruz Meira Ana     Caballo de Troya
12 de la Cruz Fraga Jacobo     Club Karpov
13 GARCIA ABREU BENJAMIN     Clube Xadrez Marín
14 González Rodríguez José Sergio     Club Karpov
15 Marticorena Piñó Martín     Caballo de Troya
16 Morillo Rodríguez Francisco Javier     Caballo de Troya
17 PEREZ GOMEZ FERNANDO     Club Lourizán
18 Prol Lusquiños José Manuel     Club Karpov
19 Rodríguez Muñoz Alain Raul     Caballo de Troya
20 Sánchez Pintos Antonio     Club Karpov
21 Santiago Villanueva José Ángel     Club Karpov

Informa:

Antonio Sánchez
Web Ajedrez en Pontevedra (actualizacións habituais)