Galicia/Galiza
Galicia

XVII Aberto Internacional Cidade das Burgas

Ourense

Casa da Xuventude de Ourense. Rúa Celso Emilio Ferreiro, 27

3 ao 11 de xullo de 2008

TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Memorial Rodríguez Peña

PGN (488) | Visor | Galería Fotos | Fotos (OurenseXadrez) | Web Oficial | Bases

Informan: Manuel Álvarez e José Antonio Álvarez (Director do Torneo) AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro Principal)

Clasificación Final:

Foto
MI Isam Ortiz vs MI Pablo García Castro

Dos Normas de GM: Isam Ortiz (CUB) y Krasimir Rusev (BUL). Norma MI: Ivan Cabezas (ESP)

Rank SNo.   Nome Elo FED Club Pts BUC BUC
1 15 IM Ortiz Suarez Isam 2392 CUB   48 52½
2 4 GM Rivas Pastor Manuel 2508 ESP And 7 51 56
3 14 GM Petkov Vladimir 2423 BUL   7 49 53½
4 5 IM Rusev Krasimir 2508 BUL   7 48½ 52½
5 6 GM Krivoshey Sergei 2504 UKR   50 54½
6 3 GM Manolache Marius 2521 ROU   48½ 53½
7 7 IM Starostits Ilmars 2497 LAT   47 51
8 10 FM Guerra Mendez Jose Angel 2456 CUB   45½ 50
9 21 FM Arnaudov G. Petar 2311 BUL   45½ 49½
10 29   Fernandez Borrego Pablo 2229 ESP Gal 42½ 45
11 9   Filip Lucian 2461 ROU   40 43
12 1 GM Paunovic Dragan 2539 SRB Gal 6 48½ 53
13 19 FM Cabezas Ayala Ivan 2336 ESP Ext 6 47½ 51½
14 17 IM Garcia Castro Pablo 2390 ESP Gal 6 47½ 51½
15 13 GM Spassov Liuben 2428 BUL   6 46½ 50½
16 2 IM Perez Candelario Manuel 2537 ESP Ext 6 46½ 50½
17 23 FM Vallejo Diaz Javier 2296 ESP Mad 6 45 49
18 8 FM Almagro Llamas Pablo 2492 ESP Mad 6 44½ 48½
19 24   Baltar Iglesias David 2281 ESP Gal 6 44 48
20 18 FM Milchev Nikolay 2356 BUL   6 42½ 46½
21 35   Garcia-Ortega Mendez Jose M. 2196 ESP Ext 6 41 44
22 64   Millan Soto Miguel 1926 ESP Gal 6 40 42½
23 59   Gutierrez Bustillo Diego 1947 ESP Eus 6 37½ 40
24 11 GM Dimitrov Vladimir 2450 BUL Can 49 53
25 37   Pazos Porta Antonio 2189 ESP Gal 43 45½
26 36   Eyo Castro-Rial Alberto 2192 ESP Gal 42 46
27 30   Lopez Rodriguez Walter 2227 ESP Gal 42 45½
28 34   Stanoev Atanas 2198 BUL   41½ 45
29 27   Fernandez De Pablo Miguel A. 2232 ESP Ctl 41 45
30 20 IM Rivera Kuzawka Daniel 2322 URU Gal 41 44
31 45   Mejuto De Ulloa Jorge 2067 ESP Gal 40 42½
32 43   Galan Martin Pedro Juan 2114 ESP Ext 39 42
33 33   Lorenzo Duran Marcos 2214 ESP Gal 37 40½
34 52   Perez Pascual Arturo 2016 ESP Mad 37 40
35 71   Garcia Fernandez Manuel 1873 ESP Gal 36½ 39½
36 46   Perez Candelario Matias 2064 ESP Ext 5 43½ 45½
37 12 GM Hoffman Alejandro 2445 ARG Gal 5 42½ 46½
38 26   Astasio Lopez David 2258 ESP Eus 5 42½ 46
39 16 IM Alcazar Jimenez Victor 2391 ESP Mad 5 42½ 46
40 41   Vidal Del Rio Diego 2146 ESP Gal 5 41½ 45
41 44   De Nacimiento Montaño Angel 2099 ESP Ext 5 41 43½
42 40   Lozoya Rodriguez Alberto 2171 ESP Eus 5 40½ 43½
43 31   Outerelo Ucha Manuel 2218 ESP Gal 5 40 44
44 32 CM Tamayo Romay Javier 2217 ESP Mad 5 39 43
45 54   Viterbo Ferreira Jorge Joao 2002 POR   5 39 42½
46 25   Rivas Vila David 2260 ESP Mad 5 38 42
47 51   De Francisco De Diego Felipe 2019 ESP Ctm 5 38 40½
48 63   Figueiredo Bruno Antonio 1933 POR Gal 5 36½ 39
49 42   Villalta Bustillo Igor 2146 ESP Eus 45 49
50 79   Gallego Martin Miguel 1848 ESP Gal 43½ 46½
51 38   Vidal Del Rio Manuel 2188 ESP Gal 42½ 46
52 57   Alonso Macias Victor 1977 ESP Gal 42 45
53 49   Carril Garcia Luis 2034 ESP Gal 40½ 44
54 48   De Nacimiento Montaño Antonio 2045 ESP Ext 40½ 43½
55 65   Otero Nogueira Brais 1917 ESP Gal 39½ 42½
56 50   De Sousa Da Silva Armando 2031 POR Gal 39½ 42
57 22 FM Chemeris Román 2303 UKR   39 43½
58 68   Rey Torres Salvador 1906 ESP Gal 39 41½
59 62   Villar Perez Samuel 1937 ESP Gal 38½ 42
60 56   Gomez Dominguez Xavier 1977 ESP Gal 38 40
61 28   Paredes Sanchez Juan 2231 ESP Mad 37½ 41
62 76   Gomez Dominguez Breixo 1856 ESP Gal 37 40½
63 61   Piay Garcia Alba 1938 ESP Gal 36½ 39½
64 53   Bello Filgueira Joaquin Antoni 2015 ESP Gal 36½ 39½
65 66   Salgado Gonzalez Julio 1916 ESP Gal 36 39½
66 75   Portela Gonzalez Adrian 1858 ESP Gal 35½ 37½
67 58   Lopez Garrido Daniel 1953 ESP Gal 35 36½
68 55   Perez Dorado Jorge 1985 AND Cat 34½ 37½
69 81   Ferreira Miguel 1807 POR   34½ 37
70 107   Carrero Casas Carlos David 1695 ESP Gal 34½ 37
71 77   Casal Salgado Jose Luis 1855 ESP Gal 33½ 36
72 73   Margarido Ricardo Emanuel Torr 1864 POR   4 40½ 45
73 105   Rey Cid Jose 1933 ESP Gal 4 38 41
74 74   Fernandez Andrade Antonio 1861 ESP Gal 4 37½ 41
75 85   Lopez Graña Carmen 1764 ESP Gal 4 37½ 40½
76 67   Hermida Araujo Lino 1907 ESP Gal 4 37½ 40
77 69   Doval Gonzalez Jose 1886 ESP Gal 4 36½ 39½
78 72   Conde Carvajal Juan Delfin 1873 ESP Gal 4 36½ 39
79 92   Ferreiro Mera Aaron 1723 ESP Gal 4 36½ 38
80 47   Outomuro Nieves Rafael 2051 ESP Gal 4 36 39½
81 89   Blazquez Criado Federico David 1743 ESP Gal 4 34 36½
82 96   Cruz Guerra Samuel 1602 ESP Gal 4 33½ 35½
83 78   Martinez Vecillas Javier 1851 ESP Gal 4 33 35½
84 60   Nora Fernando 1941 POR   4 33 34
85 82   Mateus Francisco 1806 POR   4 32½ 35
86 88   Lorenzo Serrano Henar 1745 ESP Gal 4 32½ 34½
87 102   Solange Videira Gabriel Agna 1461 POR   4 31 33½
88 95   Rodriguez Lucena Angel 1616 ESP Mad 4 31 33
89 97   Palacios Gonzalez Miguel 1588 ESP Gal 4 28 29½
90 83   Cauchy Fernandez Amando 1790 ESP Gal 37½ 40½
91 100   Cid Liston Ramon 1517 ESP Gal 35 38
92 91   Novoa Siota Jose Antonio 1725 ESP Gal 35 37
93 108   Gil Suarez Juan Jose 1657 ESP Gal 34 37½
94 87   Rodriguez Alvarez Sergio 1746 ESP Gal 34 35
95 90   Gomez Dieguez David 1727 ESP Gal 33 35½
96 94   Blazquez Criado Sergio 1645 ESP Gal 33 34
97 104   Mateus André 1445 POR   32 33½
98 122   Fernandez Fernandez Fernando 0 ESP Gal 28½ 31
99 106   Arias Piñeiro Alejandro 1891 ESP Gal 3 38 42
100 103   Andrade Nuno Filipe 1445 POR   3 36½ 38½
101 101   Sabuz Forneiro Martin 1469 ESP Gal 3 35 38
102 99   Gil Fernandez Juan Jose 1551 ESP Gal 3 34½ 37½
103 80   Pena Lodeiro Jose Luis 1809 ESP Gal 3 33½ 35½
104 124   Puga Sanchez Miguel 0 ESP Gal 3 33½ 35
105 114   Roma Barge Luis 1493 ESP Gal 3 33 36
106 116   Fernandez Ansuar Borja 1464 ESP Gal 3 32½ 35½
107 126   Vazquez Alvarez Diego 0 ESP Gal 3 32½ 33½
108 115   Villar Fernandez Jairo 1478 ESP Gal 3 29½ 31
109 112   Gonzalez Campo Maria 1517 ESP Gal 3 28 29
110 118   Balu Henish 0 POR   3 27½ 29½
111 93   Losada Gallego Joaquin 1716 ESP Gal 36 38½
112 70   Perez Vazquez Victor Manuel 1881 ESP Gal 35½ 38
113 111   Novoa Blanco Jose Manuel 1523 ESP Gal 30½ 33
114 117   Vazquez Silva Andres Miguel 1289 ESP Gal 30½ 31½
115 121   Fernandez Lopez Ivan 0 ESP Gal 28 29
116 109   Arbulu Gallastegi Arkaitz 1579 ESP Eus 2 34 36½
117 86   Nuñez Area Luis 1752 ESP Gal 2 33½ 36
118 84   Rey Alvarez Jacobo 1788 ESP Gal 2 33 35
119 123   Iglesias Cadaya Aarón 0 ESP Gal 2 29 30
120 110   Viteri Fernandez Miguel Angel 1563 ESP Gal 30½ 33
121 125   Rey Estevez Oliver 0 ESP Gal 1 25 26½
122 39   Perez Mauricio Xoel 2184 ESP Gal ½ 36 40½
123 98   Sousa Barreiro Bieito 1587 ESP Gal 0 36½ 41
124 120   Corredoira Alberto 0 ESP   0 36 40½
125 113   Perez Martinez Ruben 1500 ESP Gal 0 36 40
  119   Campos Nieto Pablo 0 ESP Gal 0 36 40

Datos Técnicos:

Organizador Club de Xadrez casa da Xuventude
Director Torneo José Antonio Álvarez Fernández
Árbitro principal AI Lukas Iruretagoiena
Árbitro Francisco Ogando
Sede Casa da Xuventude. Ourense
Data 3 ao 11 de xullo de 2008

 

TablaDeFlandes