Galicia
XXIII Aberto do Albariño
I.E.S. "Ramón Cabanillas" R/. Rosalía de Castro Cambados
2 ao 10 de agosto de 2007
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO 2007
PARTIDAS: PGN (123) | VISOR
Destacar a norma de mestre internacional obtida polo mozo letón Vitalijs Smolins que con só 17 anos, consegue a súa segunda norma no circuíto galego (a outra a acadou en Ourense no Cidade de As Burgas) | Destacar la norma de maestro internacional conseguida por el joven letón Vitalijs Smolins que con sólo 17 años, consigue su segunda norma en el circuito gallego (la otra la consiguió en Ourense en el Cidade de As Burgas)
Informa: Lukas Iruretagoiena.
Árbitro do Torneo
Rolda 1:
Bo. | SNo. | Nome | Pts | Res. |
Pts | Nome | SNo. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 38 | Llorente Fernandez Carlos | 0 | 0 - 1 |
0 | IM | Manolache Marius | 1 | |
2 | 2 | IM | Iotov Valentin | 0 | 1 - 0 |
0 | Minguela Munoz Bienvenido | 39 | |
3 | 40 | Chesa Chavarria Aurelio | 0 | 0 - 1 |
0 | IM | Starostits Ilmars | 3 | |
4 | 4 | GM | Dimitrov Vladimir | 0 | 1 - 0 |
0 | Alonso Gonzalez Fernando | 41 | |
5 | 42 | Moreno Antonio Mario | 0 | 0 - 1 |
0 | IM | Rusev Krasimir | 5 | |
6 | 6 | FM | Garcia Castro Pablo | 0 | 1 - 0 |
0 | Galard Agustin Tomas E | 43 | |
7 | 44 | Lago Fernandez Fernando | 0 | 0 - 1 |
0 | IM | Ivanov Jordan | 7 | |
8 | 8 | Samolins Vitalijs | 0 | 1 - 0 |
0 | Prado Garcia Alejandro | 46 | ||
9 | 47 | Otero Chaves Carlos Miguel | 0 | 1 - 0 |
0 | Milchev Nikolay | 9 | ||
10 | 10 | FM | Lopez Agustench Eduard | 0 | 1 - 0 |
0 | Soto Pesqueira Ernesto | 48 | |
11 | 49 | Fernandez Rey Jorge | 0 | 0 - 1 |
0 | IM | Rodriguez Lopez Rafael | 11 | |
12 | 12 | Torrado Quintela Julio | 0 | 1 - 0 |
0 | Moreira Martinez Xose Ramon | 51 | ||
13 | 52 | Villar Perez Samuel | 0 | 0 - 1 |
0 | Sanchez Aller Fernando | 13 | ||
14 | 14 | Menendez Rey Javier | 0 | 1 - 0 |
0 | Prol Lusquinos Jose Manuel | 53 | ||
15 | 54 | Banobre Gonzalez Francisco | 0 | 0 - 1 |
0 | Patino Romaris Juan Roberto | 15 | ||
16 | 16 | FM | Perez Fungueiro Manuel A | 0 | 1 - 0 |
0 | Gonzalez Trigal Jose Luis | 55 | |
17 | 56 | Soto Perez Jaime | 0 | 0 - 1 |
0 | Cruz Alvarez De Ron Dan | 17 | ||
18 | 18 | Sanchez Quiroga Miguel Angel | 0 | 1 - 0 |
0 | Bazal Bouza Xose Henrique | 57 | ||
19 | 58 | Palacios Gonzalez Miguel | 0 | 0 - 1 |
0 | Eyo Castro-Rial Alberto | 19 | ||
20 | 20 | Fernandez Losada Daniel | 0 | 1 - 0 |
0 | Alvariño Pita Fernando | 59 | ||
21 | 60 | Lopez Lopez Juan Manuel | 0 | 0 - 1 |
0 | Casanova Nunez Javier | 21 | ||
22 | 23 | Campos Calvo-Sotelo Javier | 0 | 1 - 0 |
0 | Cascallar Taboada Diego | 61 | ||
23 | 62 | Rozada Olivares Jose Francisco | 0 | 0 - 1 |
0 | Rodriguez Calvo Manoel | 24 | ||
24 | 25 | Echarte Buil Oscar | 0 | 1 - 0 |
0 | Garcia De la Vega Jose Manuel | 63 | ||
25 | 64 | Castejon Blanco Carlos | 0 | 0 - 1 |
0 | Pena Torres Jose Carlos | 26 | ||
26 | 27 | Veganzonez Rojo David | 0 | 1 - 0 |
0 | Abal Cores Christian | 65 | ||
27 | 66 | Grande Palacios Fatima | 0 | 0 - 1 |
0 | Berbatov Kiprian | 28 | ||
28 | 29 | Cebrian Ramos Jose Luis | 0 | 1 - 0 |
0 | Abal Cores Lucas | 67 | ||
29 | 68 | Diz Suarez Carlos | 0 | 0 - 1 |
0 | Carril Gonzalez Angel | 30 | ||
30 | 31 | De Dios Alija Rafael | 0 | ½ - ½ |
0 | Fernandez Vazquez Jorge | 50 | ||
31 | 70 | Fernandez Meis Miguel | 0 | 0 - 1 |
0 | Campos Calvo-Sotelo Juan | 32 | ||
32 | 33 | Lesteiro Lores Manuel | 0 | 0 - 1 |
0 | Gamallo Fariña Juan P. | 71 | ||
33 | 72 | Iglesias Iglesias Jose Manuel | 0 | 0 - 1 |
0 | Carrey Abellan Enric | 34 | ||
34 | 35 | Salgado Gonzalez Julio | 0 | 1 - 0 |
0 | Montoya Sanz Fidel | 73 | ||
35 | 74 | Mougan Gonzalez Santiago | 0 | ½ - ½ |
0 | Martinez Crespo Juan | 36 | ||
36 | 37 | Stanoev Atanas | 0 | 1 - 0 |
0 | Nuñez Area Luis | 75 | ||
37 | 22 | Torres Dominguez David | 0 | ½ - - |
0 | - | |||
38 | 45 | Santiago Pereira Miguel Angel | 0 | ½ - - |
0 | - | |||
39 | 69 | Fernandez Marquez Jorge | 0 | 0 - - |
0 | - |
Listado de Participantes:
|
Outros datos:
Datas: 2 ao 10 de agosto de 2007
Sistema: Suizo. 9 roldas. Ritmo: 1h e 30 minutos + 30 segundos por xogada.
Local de xogo: I.E.S. "Ramón Cabanillas" Rúa Rosalía de Castro. Cambados. Pontevedra.
Horario de Xogo: 17.00 horas
Válido para normas e ELO FIDE/ FEDA | Incluído no Circuito Galego de Xadrez
Árbitro: Lukas Iruretagoiena