XVII Aberto Internacional Cidade das Burgas
Casa da Xuventude de Ourense. Rúa Celso Emilio Ferreiro, 27
3 ao 11 de xullo de 2008
TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Memorial Rodríguez Peña
PGN (488) | Visor | Galería Fotos | Fotos (OurenseXadrez) | Web Oficial | Bases
Informan: Manuel Álvarez e José Antonio Álvarez (Director do Torneo) AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro Principal)
Rolda 6:
M. | No. | Nome | Pts. | Resultado |
Pts. | Nome | No. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14 | GM | Petkov Vladimir | 5 | ½ - ½ |
4½ | FM | Cabezas Ayala Ivan | 19 |
2 | 15 | IM | Ortiz Suarez Isam | 4½ | 1 - 0 |
4 | IM | Perez Candelario Manuel | 2 |
3 | 6 | GM | Krivoshey Sergei | 4 | ½ - ½ |
4 | GM | Manolache Marius | 3 |
4 | 4 | GM | Rivas Pastor Manuel | 4 | 1 - 0 |
4 | IM | Starostits Ilmars | 7 |
5 | 13 | GM | Spassov Liuben | 4 | 0 - 1 |
4 | IM | Rusev Krasimir | 5 |
6 | 11 | GM | Dimitrov Vladimir | 4 | ½ - ½ |
3½ | Filip Lucian | 9 | |
7 | 29 | Fernandez Borrego Pablo | 3½ | 0 - 1 |
3½ | GM | Paunovic Dragan | 1 | |
8 | 16 | IM | Alcazar Jimenez Victor | 3½ | ½ - ½ |
3½ | Lopez Rodriguez Walter | 30 | |
9 | 17 | IM | Garcia Castro Pablo | 3½ | 1 - 0 |
3½ | Stanoev Atanas | 34 | |
10 | 18 | FM | Milchev Nikolay | 3½ | 1 - 0 |
3½ | Eyo Castro-Rial Alberto | 36 | |
11 | 35 | Garcia-Ortega Mendez Jose M. | 3½ | 0 - 1 |
3½ | FM | Arnaudov G. Petar | 21 | |
12 | 23 | FM | Vallejo Diaz Javier | 3½ | 1 - 0 |
3½ | Vidal Del Rio Manuel | 38 | |
13 | 40 | Lozoya Rodriguez Alberto | 3½ | 1 - 0 |
3½ | Rivas Vila David | 25 | ||
14 | 41 | Vidal Del Rio Diego | 3½ | 1 - 0 |
3½ | Paredes Sanchez Juan | 28 | ||
15 | 10 | FM | Guerra Mendez Jose Angel | 3 | 1 - 0 |
3½ | Villalta Bustillo Igor | 42 | |
16 | 8 | FM | Almagro Llamas Pablo | 3 | 1 - 0 |
3 | Mejuto De Ulloa Jorge | 45 | |
17 | 12 | GM | Hoffman Alejandro | 3 | 1 - 0 |
3 | Perez Candelario Matias | 46 | |
18 | 20 | IM | Rivera Kuzawka Daniel | 3 | 1 - 0 |
3 | De Francisco De Diego Felipe | 51 | |
19 | 22 | FM | Chemeris Román | 3 | ½ - ½ |
3 | Viterbo Ferreira Jorge Joao | 54 | |
20 | 50 | De Sousa Da Silva Armando | 3 | 0 - 1 |
3 | Astasio Lopez David | 26 | ||
21 | 27 | Fernandez De Pablo Miguel A. | 3 | ½ - ½ |
3 | Carril Garcia Luis | 49 | ||
22 | 31 | Outerelo Ucha Manuel | 3 | ½ - ½ |
3 | Villar Perez Samuel | 62 | ||
23 | 57 | Alonso Macias Victor | 3 | 0 - 1 |
3 | CM | Tamayo Romay Javier | 32 | |
24 | 37 | Pazos Porta Antonio | 3 | 1 - 0 |
3 | Gomez Dominguez Xavier | 56 | ||
25 | 44 | De Nacimiento Montaño Angel | 3 | 1 - 0 |
3 | Gomez Dominguez Breixo | 76 | ||
26 | 87 | Rodriguez Alvarez Sergio | 3 | 0 - 1 |
2½ | Galan Martin Pedro Juan | 43 | ||
27 | 48 | De Nacimiento Montaño Antonio | 2½ | 1 - 0 |
2½ | Fernandez Andrade Antonio | 74 | ||
28 | 75 | Portela Gonzalez Adrian | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Perez Pascual Arturo | 52 | ||
29 | 55 | Perez Dorado Jorge | 2½ | ½ - ½ |
2½ | Cauchy Fernandez Amando | 83 | ||
30 | 73 | Margarido Ricardo Emanuel Torr | 2½ | 1 - 0 |
2½ | Lopez Garrido Daniel | 58 | ||
31 | 59 | Gutierrez Bustillo Diego | 2½ | ½ - ½ |
2½ | Gallego Martin Miguel | 79 | ||
32 | 85 | Lopez Graña Carmen | 2½ | ½ - ½ |
2½ | Figueiredo Bruno Antonio | 63 | ||
33 | 88 | Lorenzo Serrano Henar | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Rey Torres Salvador | 68 | ||
34 | 71 | Garcia Fernandez Manuel | 2½ | 0 - 1 |
2½ | Rey Cid Jose | 105 | ||
35 | 53 | Bello Filgueira Joaquin Antoni | 2 | ½ - ½ |
2½ | Arias Piñeiro Alejandro | 106 | ||
36 | 82 | Mateus Francisco | 2 | ½ - ½ |
2 | Nora Fernando | 60 | ||
37 | 89 | Blazquez Criado Federico David | 2 | 0 - 1 |
2 | Millan Soto Miguel | 64 | ||
38 | 95 | Rodriguez Lucena Angel | 2 | 0 - 1 |
2 | Otero Nogueira Brais | 65 | ||
39 | 96 | Cruz Guerra Samuel | 2 | 0 - 1 |
2 | Hermida Araujo Lino | 67 | ||
40 | 101 | Sabuz Forneiro Martin | 2 | 0 - 1 |
2 | Doval Gonzalez Jose | 69 | ||
41 | 70 | Perez Vazquez Victor Manuel | 2 | 0 - 1 |
2 | Ferreiro Mera Aaron | 92 | ||
42 | 72 | Conde Carvajal Juan Delfin | 2 | 1 - 0 |
2 | Blazquez Criado Sergio | 94 | ||
43 | 104 | Mateus André | 2 | ½ - ½ |
2 | Casal Salgado Jose Luis | 77 | ||
44 | 112 | Gonzalez Campo Maria | 2 | 0 - 1 |
2 | Pena Lodeiro Jose Luis | 80 | ||
45 | 81 | Ferreira Miguel | 2 | 1 - 0 |
2 | Andrade Nuno Filipe | 103 | ||
46 | 66 | Salgado Gonzalez Julio | 1½ | 1 - 0 |
2 | Carrero Casas Carlos David | 107 | ||
47 | 102 | Solange Videira Gabriel Agna | 1½ | 0 - 1 |
1½ | Martinez Vecillas Javier | 78 | ||
48 | 84 | Rey Alvarez Jacobo | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Gil Fernandez Juan Jose | 99 | ||
49 | 90 | Gomez Dieguez David | 1½ | 0 - 1 |
1½ | Cid Liston Ramon | 100 | ||
50 | 91 | Novoa Siota Jose Antonio | 1½ | ½ - ½ |
1½ | Gil Suarez Juan Jose | 108 | ||
51 | 97 | Palacios Gonzalez Miguel | 1 | 1 - 0 |
1 | Fernandez Lopez Ivan | 121 | ||
52 | 114 | Roma Barge Luis | 1 | ½ - ½ |
1 | Fernandez Fernandez Fernando | 122 | ||
53 | 115 | Villar Fernandez Jairo | 1 | 1 - 0 |
1 | Vazquez Alvarez Diego | 126 | ||
54 | 118 | Balu Henish | 1 | 1 - 0 |
1 | Fernandez Ansuar Borja | 116 | ||
55 | 124 | Puga Sanchez Miguel | 1 | + - - |
½ | Viteri Fernandez Miguel Angel | 110 | ||
56 | 125 | Rey Estevez Oliver | 1 | 0 - 1 |
½ | Vazquez Silva Andres Miguel | 117 | ||
57 | 123 | Iglesias Cadaya Aarón | 0 | 1 |
bye | ||||
58 | 24 | Baltar Iglesias David | 4 | ½ |
sen emparellar | ||||
59 | 33 | Lorenzo Duran Marcos | 2½ | ½ |
sen emparellar | ||||
60 | 39 | Perez Mauricio Xoel | ½ | 0 |
sen emparellar | ||||
61 | 47 | Outomuro Nieves Rafael | 3 | 0 |
sen emparellar | ||||
62 | 61 | Piay Garcia Alba | 2½ | ½ |
sen emparellar | ||||
63 | 86 | Nuñez Area Luis | 1½ | ½ |
sen emparellar | ||||
64 | 93 | Losada Gallego Joaquin | 1½ | ½ |
sen emparellar | ||||
65 | 98 | Sousa Barreiro Bieito | 0 | 0 |
sen emparellar | ||||
66 | 109 | Arbulu Gallastegi Arkaitz | 1½ | 0 |
sen emparellar | ||||
67 | 111 | Novoa Blanco Jose Manuel | 1 | ½ |
sen emparellar | ||||
68 | 113 | Perez Martinez Ruben | 0 | 0 |
sen emparellar | ||||
69 | 119 | Campos Nieto Pablo | 0 | 0 |
sen emparellar | ||||
70 | 120 | Corredoira Alberto | 0 | 0 |
sen emparellar |
Datos Técnicos:
Organizador | Club de Xadrez casa da Xuventude |
---|---|
Director Torneo | José Antonio Álvarez Fernández |
Árbitro principal | AI Lukas Iruretagoiena |
Árbitro | Francisco Ogando |
Sede | Casa da Xuventude. Ourense |
Data | 3 ao 11 de xullo de 2008 |