Galicia
Campionato Galego Absoluto
Hotel Scala de Padrón
Do 31 ao 6 de abril de 2007
PARTIDAS: PGN | VISOR | DIRECTO
Informa: Manuel Antonio Pérez Fungueiro WEB
Federación Galega de Xadrez
Clasificación Final:
Rank | Nome | Pts | BH. | |
---|---|---|---|---|
1 | FM | Larrosa Vila Jose | 6 | 23 |
2 | FM | Espineira Gonzalez Diego | 5½ | 22½ |
3 | Sanchez Aller Fernando | 5½ | 20½ | |
4 | Paredes Cordo Jacobo Borja | 5 | 19½ | |
5 | Pazos Porta Antonio | 5 | 19 | |
6 | Casares Cabanas Carlos | 5 | 18 | |
7 | Lopez Rodriguez Walter | 4½ | 22½ | |
8 | Sanchez Juncal Benito | 4½ | 20½ | |
9 | Mejuto De Ulloa Jorge | 4½ | 18½ | |
10 | Rodriguez Guillen Jorge | 4½ | 18 | |
11 | Pena Gomez Manuel | 4 | 22 | |
12 | Vega Gomez Francisco B | 4 | 22 | |
13 | Ares Campo Iria | 4 | 19½ | |
14 | FM | Perez Fungueiro Manuel A | 4 | 19½ |
15 | Archambault Serge | 4 | 19 | |
16 | Ramon Losada David | 4 | 16 | |
17 | Gonzalez Campo Greta | 4 | 15½ | |
18 | Chao Franco Jose Manuel | 3½ | 18 | |
19 | Beltran Ortiz Edda G | 3½ | 14 | |
20 | Salgado Gonzalez Julio | 3 | 20½ | |
21 | Susavila Muñiz Antonio | 3 | 18 | |
22 | Devesa Raris Lorena | 3 | 14 | |
23 | Prol Lusquinos Jose Manuel | 3 | 13 | |
24 | Outeiral Gonzalez Ricardo | 2½ | 18 | |
25 | Somoza Digon Jose Luis | 2½ | 16 | |
26 | Gomez Villaverde Jose Antonio | 2½ | 15½ | |
27 | Lago Fernandez Fernando | 2½ | 14 | |
28 | Fernandez Pombo Carlos | 2½ | 12 | |
29 | Nuñez Area Luis | 2 | 18 | |
30 | Arceo De la Fuente Jose Javier | 2 | 15 | |
31 | Perez Piñeiro Ivan | 2 | 14½ | |
32 | Lopez Caamaño Jose Manuel | 2 | 14 | |
33 | Gradio Garcia Omar | 1½ | 14½ | |
34 | Barral Barreiro Pablo | 1 | 15½ | |
35 | Dominguez Caride Fernando | 0 | 17½ | |
36 | Golmar Fondevila Manuel | 0 | 17½ |
Nota dos criterios no desempate :
1. Mediano de Bucholz (tirando mellor e peor). 2. Variante Brasileira do Bucholz (tirando o peor). 3. Progresivo.
Listado de Participantes:
SNo. | Nome | Rtg | NRtg | IRtg | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Pena Gomez Manuel | 2328 | 2298 | 2328 | |
2 | Sanchez Aller Fernando | 2294 | 2261 | 2294 | |
3 | FM | Espineira Gonzalez Diego | 2283 | 2275 | 2283 |
4 | FM | Larrosa Vila Jose | 2243 | 2247 | 2243 |
5 | Casares Cabanas Carlos | 2237 | 2198 | 2237 | |
6 | FM | Perez Fungueiro Manuel A | 2226 | 2214 | 2226 |
7 | Sanchez Juncal Benito | 2224 | 2207 | 2224 | |
8 | Paredes Cordo Jacobo Borja | 2211 | 2186 | 2211 | |
9 | Pazos Porta Antonio | 2130 | 2126 | 2130 | |
10 | Vega Gomez Francisco B | 2117 | 2106 | 2117 | |
11 | Lopez Rodriguez Walter | 2110 | 2102 | 2110 | |
12 | Rodriguez Guillen Jorge | 2105 | 2096 | 2105 | |
13 | Mejuto De Ulloa Jorge | 2038 | 1970 | 2038 | |
14 | Archambault Serge | 2011 | 0 | 2011 | |
15 | Susavila Muñiz Antonio | 1974 | 1915 | 1974 | |
16 | Salgado Gonzalez Julio | 1972 | 1977 | 1972 | |
17 | Lago Fernandez Fernando | 1942 | 1864 | 1942 | |
18 | Beltran Ortiz Edda G | 1929 | 1893 | 1929 | |
19 | Ares Campo Iria | 1923 | 1867 | 1923 | |
20 | Gonzalez Campo Greta | 1880 | 1832 | 1880 | |
21 | Prol Lusquinos Jose Manuel | 1877 | 1755 | 1877 | |
22 | Ramon Losada David | 1866 | 1781 | 1866 | |
23 | Somoza Digon Jose Luis | 1795 | 1737 | 1795 | |
24 | Devesa Raris Lorena | 1729 | 1676 | 1729 | |
25 | Outeiral Gonzalez Ricardo | 1825 | 1825 | 0 | |
26 | Barral Barreiro Pablo | 1785 | 1785 | 0 | |
27 | Chao Franco Jose Manuel | 1720 | 1720 | 0 | |
28 | Perez Piñeiro Ivan | 1668 | 1668 | 0 | |
29 | Arceo De la Fuente Jose Javier | 0 | 0 | 0 | |
30 | Dominguez Caride Fernando | 0 | 0 | 0 | |
31 | Fernandez Pombo Carlos | 0 | 0 | 0 | |
32 | Golmar Fondevila Manuel | 0 | 0 | 0 | |
33 | Gomez Villaverde Jose Antonio | 0 | 0 | 0 | |
34 | Gradio Garcia Omar | 0 | 0 | 0 | |
35 | Lopez Caamaño Jose Manuel | 0 | 0 | 0 | |
36 | Nuñez Area Luis | 0 | 0 | 0 |
Outros datos:
Organización: Federación Galega de Xadrez
Colaboran: Concello de Padrón e Club Xadrez Padrón
Sitio Web: http://www.fegaxa.com
Árbitro principal : Lucas Iruretagoyena Pascual