Galicia/Galiza
Galicia

XXIV Festival Cidade de Ferrol
VI Maestro Rodrigo In Memorian

Ferrol - A Coruña

VI Maestro Rodrigo in Memorian: 16 ao 23 agosto de 2009
IX Maestro Alonso Leira in Memoriam: 25 ao 30 de agosto de 2009

TORNEO DO XXII CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

Informa: Círculo Ferrolán de Xadrez Web Oficial | Bases | Fotos

Clasificación Final:

Foto
GM Azer Mirzoev. Foto Cortesía Círculo Ferrolán

Rk.  
Nome
FED FIDE EloN Pts.  D1   D2   D3 
1 GM Mirzoev Azer AZE 2559 2565 7,0 39,5 0,0 56,0
2 GM Del Rio De Angelis Salvador G ESP 2560 2554 7,0 37,5 0,0 53,0
3 IM Gomez Garrido Camilo CUB 2461 0 7,0 37,0 0,0 53,5
4 GM Radulski Julian BUL 2539 0 7,0 36,0 0,0 55,5
5 GM Abreu Delgado Aryam CUB 2487 0 7,0 36,0 0,0 50,0
6 GM Sundararajan Kidambi IND 2506 0 7,0 34,5 0,0 50,5
7 GM Korneev Oleg RUS 2537 2600 6,5 37,5 0,0 53,5
8 GM Dgebuadze Alexandre BEL 2516 0 6,5 36,5 0,0 52,5
9 IM Venkatesh M R IND 2426 0 6,5 35,5 0,0 49,5
10 FM Guerra Mendez Jose Angel CUB 2408 2399 6,5 35,0 0,0 51,0
11 IM Petrov Marijan BUL 2479 0 6,5 33,5 0,0 50,5
12 GM Petkov Vladimir BUL 2429 0 6,5 33,0 0,0 51,5
13 IM Satyapragyan Swayangsu IND 2423 0 6,0 36,0 0,0 54,0
14 IM Gongora Reyes Maikel CUB 2446 0 6,0 35,5 0,0 54,0
15 GM Spassov Liuben BUL 2427 2412 6,0 34,5 0,0 51,0
16 IM Guerra Bastida Diego ESP 2419 2410 6,0 33,5 0,0 51,5
17 FM Ramiro Ovejero Juan Luis ESP 2348 2359 6,0 33,5 0,0 50,5
18 FM Gomez Ledo Roberto Carlos CUB 2404 0 6,0 33,0 0,0 51,0
19 Garcia-Ortega Mendez Jose M ESP 2277 2250 6,0 32,5 0,0 47,5
20 IM Konguvel Ponnuswamy IND 2419 0 6,0 32,0 0,0 49,0
21 FM Permuy Lorenzo Carlos Javier ESP 2297 2299 6,0 32,0 0,0 48,5
22 IM Rodriguez Lopez Rafael ESP 2304 2313 6,0 31,5 0,0 50,0
23 IM Rivera Daniel URU 2339 2399 6,0 31,0 0,0 46,0
24 Fernandez Borrego Pablo ESP 2296 2267 6,0 31,0 0,0 45,0
25 IM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2504 2532 6,0 30,0 0,0 44,0
26 Pazos Porta Antonio ESP 2270 2248 6,0 30,0 0,0 46,5
27 FM Cabezas Ayala Ivan ESP 2389 2350 6,0 29,5 0,0 46,5
28 IM Milchev Nikolay BUL 2351 0 6,0 29,0 0,0 45,5
29 Perez Mauricio Xoel ESP 2259 2238 6,0 28,5 0,0 46,0
30 GM Rivas Pastor Manuel ESP 2525 2520 5,5 32,0 0,0 51,5
31 Valles Moreno Ivan ESP 2428 2423 5,5 31,5 0,0 47,5
32 FM Fernandez Cardoso Alexey CUB 2419 0 5,5 30,0 0,0 46,5
33 Silva Stephane POR 2252 0 5,5 30,0 0,0 47,0
34 Vlashki Nino BUL 2262 0 5,5 29,5 0,0 45,5
35 Patino Romaris Juan Roberto ESP 2246 2234 5,5 28,0 0,0 47,5
36 WFM Redondo Arguelles Graciela ESP 2062 2045 5,5 27,0 0,0 40,0
37 Marcos Pinto Luis ESP 2130 2105 5,5 27,0 0,0 42,5
38 FM Larrosa Vila Jose ESP 2158 2179 5,5 26,5 0,0 44,0
39 Baragano Campa David ESP 2090 2071 5,5 25,0 0,0 40,5
40 Ramirez Armenteros Adianny ESP 0 0 5,5 23,5 0,0 40,5
41 Perez Diaz Francisco Jose ESP 1930 1905 5,5 23,0 0,0 39,5
42 Ferreira Jorge Viterbo POR 2202 0 5,0 28,5 0,0 49,0
43 Leira Paricio Julio ESP 2170 2161 5,0 28,0 0,0 48,0
44 Casares Cabanas Carlos ESP 2158 2155 5,0 28,0 0,0 44,5
45 Paredes Cordo Jacobo Borja ESP 2241 2211 5,0 27,5 0,0 45,5
46 Ortiz Lafont Jose ESP 2162 2184 5,0 27,5 0,0 47,0
47 De Nacimiento Montano Angel ESP 2164 2139 5,0 27,0 0,0 47,0
48 Suarez Garcia Carlos ESP 2120 2089 5,0 26,5 0,0 41,5
49 Cubero Ferreiro Rodrigo ESP 2136 2113 5,0 26,5 0,0 46,5
50 Sahelices Casado Roberto ESP 2094 2052 5,0 26,0 0,0 44,5
51 Aparicio Garcia Enrique ESP 2129 2097 5,0 26,0 0,0 46,0
52 Borras Duran Pere ESP 2184 2210 5,0 25,5 0,0 39,5
53 Colet Fernandez Josep ESP 2071 2074 5,0 25,5 0,0 43,0
54 Goday Otero Victor Jose ESP 1936 1918 5,0 25,0 0,0 42,0
55 Martinho Filipe Mesquita Alves POR 1973 0 5,0 25,0 0,0 39,0
56 Gomez Dieguez David ESP 1795 1738 5,0 24,5 0,0 43,0
57 Fernandez Lago David ESP 2012 2002 5,0 24,5 0,0 43,0
58 Brana Lopez Eduardo ESP 2039 2023 5,0 24,0 0,0 39,0
59 Redondo Gonzalez Javier ESP 1954 1917 5,0 23,5 0,0 38,0
60 Ares Campo Iria ESP 1963 1949 5,0 23,0 0,0 39,5
61 Pantin Soto Jose Ramon ESP 2230 2212 4,5 27,0 0,0 45,0
62 Cinza Lopez Javier ESP 1995 1971 4,5 25,0 0,0 40,5
63 Gomes Estevao Manuel POR 2013 0 4,5 24,5 0,0 42,5
64 Mederos Aguila Jose ESP 1821 1766 4,5 24,0 0,0 43,0
65 Penalonga Sweers Angel ESP 2070 2049 4,5 24,0 0,0 40,5
66 Alonso Garuti Luis E ESP 1986 2010 4,5 24,0 0,0 38,0
67 Martins Manuel POR 2020 0 4,5 24,0 0,0 41,5
68 Triquell Sanchez Manel ESP 2003 1992 4,5 23,0 0,0 38,0
69 Millan Soto Miguel ESP 2014 1974 4,5 23,0 0,0 41,0
70 Arellano Pardo Martin ESP 1687 1669 4,5 22,0 0,0 40,0
71 Marino Gonzalez Alejandro ESP 1700 1543 4,5 21,5 0,0 43,5
72 Pardo Gomez Jose Ramon ESP 0 1477 4,5 21,5 0,0 39,5
73 Rovira Ruiz Enric ESP 1834 1797 4,5 21,0 0,0 41,5
74 Bustabad Rapa Eusebio ESP 0 1876 4,5 20,5 0,0 39,0
75 Gonzalez Escourido Emilio ESP 1884 1866 4,5 20,5 0,0 40,0
Segura Santos Luis ESP 1738 1674 4,5 20,5 0,0 40,0
77 Ferreiro Lorenzo Vicente Javie ESP 1917 1838 4,5 20,0 0,0 38,5
78 Reno Chanca Sergio ESP 1862 1814 4,5 19,5 0,0 36,5
79 Ciruelos Clerencia Juan Manuel ESP 0 1834 4,5 18,5 0,0 33,5
80 Prado Acebo Ines ESP 0 1377 4,5 15,0 0,0 31,0
81 Fernandez Borrego Carlos ESP 0 1481 4,5 14,0 0,0 30,5
82 Pires Gustavo POR 1957 0 4,0 23,0 0,0 41,0
83 Fojo Pinon Alejandro ESP 2118 2060 4,0 23,0 0,0 37,5
84 Suarez Martinez Javier ESP 0 1645 4,0 21,5 0,0 39,5
85 Guijarro Arca Basilio ESP 1889 1835 4,0 21,0 0,0 37,5
86 Fraga Suarez Roberto ESP 1880 1838 4,0 21,0 0,0 37,0
87 Regueiro Garcia Isaac Rafael ESP 0 0 4,0 20,0 0,0 35,0
88 Beltran Ortiz Edda Georgina ESP 1901 1870 4,0 20,0 0,0 39,5
89 Rivera Couce Aday ESP 1564 1530 4,0 20,0 0,0 38,0
90 Rey Malde Henrique ESP 1675 1606 4,0 19,5 0,0 40,0
91 Sanchez Gabin Aranzazu ESP 1586 1539 4,0 19,0 0,0 38,5
92 Sanchez Ferreira Emilio ESP 1941 1848 4,0 19,0 0,0 37,5
93 Fernandez Lopez Pablo ESP 1924 1856 4,0 19,0 0,0 38,0
94 Escudeiro Tilve Ramon ESP 1956 1900 4,0 19,0 0,0 31,5
95 Fernandez Gonzalez Marcos ESP 1723 1678 4,0 18,5 0,0 38,0
96 Tuimil Martinez Ricardo ESP 1760 1708 4,0 18,0 0,0 35,5
97 Gandoy Martinez Pablo ESP 1739 1771 4,0 16,0 0,0 34,5
98 Perez Sierra Brais ESP 1518 1465 4,0 15,5 0,0 36,5
99 Chavez Diaz Douglas ESP 0 0 4,0 15,0 0,0 34,0
100 Zaragoza Alonso Andres ESP 0 1473 4,0 14,0 0,0 28,5
101 FM Lasinskas Povilas LTU 2268 0 3,5 24,5 0,0 44,0
102 Rodriguez Varela Ruben ESP 1656 1474 3,5 21,5 0,0 41,5
103 Lopez Grana Carmen ESP 1764 1722 3,5 21,0 0,0 42,0
104 Ballina Amandi Casimiro ESP 1909 1860 3,5 19,5 0,0 39,0
105 Jimenez Gonzalez Jose Luis ESP 1846 1804 3,5 18,5 0,0 37,0
106 Martinho Nuno Miguel POR 1717 0 3,5 18,5 0,0 37,0
107 Vazquez Del Valle Ruben ESP 1919 1918 3,5 18,0 0,0 37,5
108 Chao Vale Fernando ESP 1563 1566 3,5 17,5 0,0 37,5
109 Chao Franco Jose Manuel ESP 1684 1724 3,5 17,0 0,0 36,0
110 Pardo Gomez Juan Carlos ESP 0 1345 3,5 17,0 0,0 33,0
111 Chen Lin Yan Qing ESP 0 1293 3,5 16,5 0,0 33,5
112 Patallo Bermudez David ESP 1747 1654 3,5 16,5 0,0 37,5
113 Millan Soto Jose ESP 1574 1622 3,5 15,5 0,0 32,5
114 Tenreiro Calvo Jose Manuel ESP 0 1420 3,5 15,0 0,0 31,5
115 Cenalmor Palanca Guillermo ESP 0 1821 3,5 12,5 0,0 33,0
116 Martinez Rodriguez Rolando ESP 1936 1898 3,0 19,0 0,0 34,0
117 Picos Maiztegui Miguel ESP 1516 1578 3,0 17,0 0,0 33,5
118 Redondo Varela Celestino ESP 1835 1768 3,0 16,0 0,0 37,0
119 Fernandez Gonzalez Sergio ESP 1745 1655 3,0 15,0 0,0 38,0
120 Saavedra Carballido Gregorio ESP 0 1705 3,0 15,0 0,0 36,5
121 Roca Rivera Alejandro ESP 1742 1605 3,0 15,0 0,0 35,5
122 Martinez Insua Pablo ESP 1490 1480 3,0 13,0 0,0 31,5
123 Cubero Suarez Juan Jose ESP 0 0 3,0 10,0 0,0 28,5
124 Fernandez Lopez Ivan ESP 0 1416 3,0 7,5 0,0 25,0
125 Rodriguez Bernardo Gumersindo ESP 1836 1742 2,5 16,0 0,0 37,0
126 Lopez Lopez Juan Manuel ESP 1682 1590 2,5 14,0 0,0 33,0
127 Gomez Dieguez Adrian ESP 0 1432 2,5 14,0 0,0 29,0
128 Rodriguez Sigler Alexandre ESP 0 0 2,5 12,5 0,0 32,0
129 Grana Gomez Diego ESP 0 0 2,5 12,0 0,0 30,5
130 Hierro Ferreiro Alvaro ESP 0 0 2,5 11,5 0,0 29,5
131 Martinez Insua Adrian ESP 1484 1502 2,5 10,0 0,0 30,0
132 Barroso Martins Afonso POR 0 0 2,5 6,5 0,0 25,5
133 Sa Claudio Simao Carvalho Fari POR 1491 0 2,0 10,0 0,0 31,0
134 Alvarino Pita Fernando ESP 0 1568 2,0 9,5 0,0 29,0
135 Rodriguez Rodriguez Fernando ESP 0 0 2,0 8,5 0,0 25,0
136 Freire Boudon Carlos ESP 0 0 2,0 7,5 0,0 29,0
137 Santome Rodriguez-Salas Luis M ESP 1574 1415 1,5 10,5 0,0 29,0
138 Martinez Brea Manuel ESP 1892 1802 1,5 10,0 0,0 34,0
139 Sa Jose Armando Carvalho Faria POR 0 0 1,5 9,5 0,0 33,5
140 Fernandez Rilo Juan ESP 0 1725 1,5 8,0 0,0 28,5
141 Fernandez Rodriguez Jose ESP 0 0 0,5 4,0 0,0 40,5
142 GM Rusev Krasimir BUL 2543 0 0,0 0,0 0,0 40,5
IM Alvarez Pedraza Aramis CUB 2460 2490 0,0 0,0 0,0 40,5
Paz Perez Santiago ESP 0 1343 0,0 0,0 0,0 40,5
Del Rio Suarez Emilio ESP 0 0 0,0 0,0 0,0 40,5

Datos Técnicos:

Organizador
Juan V. Rodriguez Rey / C. Ferrolán de Xadrez
Director do Torneo
Juan V. Rodriguez Rey
Árbitro principal
AI Lukas Iruretagoiena
Sede
Ferrol. A Coruña

Resultados en ChessResults

Organiza/Sitio Web Oficial:

Círculo Ferrolán de Xadrez
http://www.cfxadrez.org

 

TablaDeFlandes